Anasayfa Haberler Fakülteler Bölümler Öğrencilerimiz Başvurui İletişim
 
  hızlı menü
 
  ziyaretçi sayısı alt
iletişim
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  ziyaretçi sayısı alt
   Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

            10 Kasım 1995 tarihinde kurulan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, bir yıl sonra Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu onayından geçmiş ve böylece üniversite eğitiminin kalitesini de ispatlamıştır. Çağdaş mimariye sahip eğitim binasında eğitim veren Odlar Yurdu Üniversitesi, teknolojik ekipmanları ve modern çağın gereksinimi olan donanımlarıyla üst düzeyli eğitim programlarına sahip olan ve dünya çapında saygı duyulan bir üniversitedir.

            Eğitim yelpazesinde birçok farklı lisans ve lisansüstü programları bulunan Odlar Yurdu, “sınavsız” yüksek lisans geçişi sistemiyle de farklı bir eğitim modeline sahiptir. 200 profesörün yer aldığı eğitim kadrosuyla bilimsel araştırmaya verdiği önemi gösteren Azerbaycan Odlar Yurdu, 2250 öğrencisine uluslararası standartları karşılayan eğitim seçenekleri sunmaktadır. Yaptığı uluslararası anlaşmalarla ve tek yetkili merkez olma özelliği ile yalnızca taklit edilebilen Eurostar, saygın ve modern yapılı eğitimiyle Avrupa normlarında yükseköğretim programları sunan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimi alma ve dünyanın tüm çağdaş ülkelerinde tanınan Odlar Yurdu diploması ile kariyerinize hızlı bir giriş yapma fırsatı sunuyor. Danışmanlık, yerleşim, kayıt kabul ve karşılamaya kadar birçok alanda en kaliteli hizmetleri cazip fiyat seçenekleriyle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, kaliteli eğitim için cep yakan bütçeler ayırmanıza gerek kalmadan prestijli bir eğitim almanızı sağlayacaktır.

            Azerbaycanda tercumanlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin her yıl daha da yoğun bir talep gösterdiği Odlar Yurdu Üniversitesi, Uluslararası Üniversiteler Birliği üyeliğine kabul edilerek yabancı dil eğitiminin üst düzeyde olduğunu da kanıtlamıştır. 2005’te okul içinde eğitim faaliyetlerine başlayan Bakü İngiliz Okulu(British School), Azerbaycanda tercumanlık eğitimi konusunda Odlar Yurdu’nun Avrupa kalitesinde eğitim programlarına sahip olduğunun göstergesidir.

            Son yıllarda Azerbaycan’da mühendislik eğitimiyle de özellikle Avrupa’dan gelen birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, bir Avrupa Komisyonu organizasyonu olan TEMPUS projesi aracılığı ile Üniversite Araştırmaları Hareketlilik Planı bünyesinde mühendislik eğitimini büyük oranda geliştirmiştir. Azerbaycan’da mühendislik dallarında verdiği eğitimle Türkiye’den birçok öğrenciye eğitim veren Azerbaycan Odlar Yurdu, Kafkasya’daki eğitimin daha da geliştirilmesini sağlamak adına, Polonya Teknoloji ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Yunanistan Atina Ulusal Teknik Üniversitesi, Fransız Nice Sophia Antipolis Üniversitesi, Alman Siegen Üniversitesi İtalyan Cenova Üniversitesi ile kapsamlı işbirliği çalışmaları içine de girmiştir.

            Odlar Yurdu üniversitesi mühendislik ve hukuk alanındaki prestijli eğitimiyle olduğu kadar yabancı ülkelerle yaptığı eğitim anlaşmaları sayesinde Azerbaycanda hukuk eğitimi denince akla gelen ilk isim olmadı da başarmıştır. 2010’da Haydar Aliyev Fakültesi’nin açılmasına Süleyman Demirel Üniversite’yle işbirliğine girişen üniversite, ve çalışmalarıyla Azerbaycanda hukuk eğitimi kalitesinin bir adım ileri taşınmasını da sağlamıştır. ABD, İtalya, İngiltere, Yunanistan, İsveç ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerle eğitim anlaşmalarına imza atan Odlar Yurdu, Bologna Kriterleri’ne uygun eğitim seçenekleri sunmaktadır.

            Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimiyle olduğu gibi bilimsel araştırmayı desteklemek, sosyokültürel alanda faaliyetlerde bulunmak ve spor dallarında başarılar kazanmak için de tüm öğrencilerine büyük destek sağlamaktadır. Bilim Kulübü, Gençlik Kulübü, Spor Kulübü ve Münazara Topluluğu gibi öğrenci gruplarına tam destek veren üniversite, bilimsel araştırma ve teknik eğitim dalları dışında da öğrencilerinin kendini geliştirmesine destek vermektedir. Uluslararası spor başarıları kazanan futbol takımı ile adından söz ettiren üniversite, diğer birçok spor dalında da çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

Deneyimli ekibinin büyük bir özenle sizlere sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa normlarındaki eğitiminizi sorunsuz bir şekilde tamamlananız için çalışmaktadır. Eurostar’ın avantajlı fiyatlara sahip olan hizmetleri ile prestijli bir okulun dünya çapında kabul gören diplomasına sahip olmak için biran önce bizimle irtibata geçin.

FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

Çeviri ve Eğitim Fakültesi: Bu fakültenin 3 bölümü vardır;

 • Yabancı Dil ve Çeviri
 • Eğitim ve İlköğretim Yöntemleri
 • Gazetecilik, Dil ve Edebiyat
 • Bu bölümlerde okuyan öğrenciler 
 • İngilizce Öğretmenliği 
 • Yabancı Dil (İngilizce)  
 • Çeviri
 • Eğitim 
 • Temel Eğitim Yöntemleri

Konularında Lisans Diploması almaya hak kazanırlar.
Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” vardır
Fakültede dersleri 50 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Ekonomi ve İşletme Fakültesi: Bu fakültenin sadece 1 bölümü vardır;

 • Ekonomi ve İşletme

Fakültede öğrenciler; 

 • Uluslararası Ekonomik İlişkiler
 • Finans ve Kredi
 • Vergi ve Vergilendirme
 • İşletme Yönetimi
 • İşletme
 • Dünya Ekonomisi
 • Finans

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
Fakültede dersleri 20 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Fakültesi: Bu fakültede 1 bölüm vardır;

 • Hukuk

Bu fakülte öğrencileri;

 • Medeni Hukuk,
 • Ceza Hukuku
 • Ceza Süreci

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diplomalarını almaktadırlar.

Matematik, Bilgi ve Teknoloji Fakültesi: Bu fakültede 2 bölüm bulunmaktadır. 
Bölümler:

 • Çevre ve Biyoloji
 • Matematik ve Teknik Bilgiler
 • Bu bölümlerde okuyan öğrenciler
 • Uygulamalı Matematik
 • Bilgisayar Matematiği
 • Çevre
 • Matematik Eğitimi ve Bilişim
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
Fakültede 8 Laboratuar ( Fizik, Kimya, Biyoloji, ECM ) ve 3 Bilgisayar Odasında eğitim yapılmaktadır.
Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
Fakültede dersleri 18 Öğretim Görevlisi veriliyor.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
               Adres : İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5  Taksim/ İstanbul/ Türkiye
             Tel :0212 244 66 00 Faks :0212 244 66 01 E-Posta : info@yurtdisindaegitim.com.tr
 
    Tanır Medya
Azerbaycan Üniversiteleri - Azerbaycan Üniversiteleri Adana - Azerbaycan Üniversiteleri Adıyaman - Azerbaycan Üniversiteleri Afyonkarahisar - Azerbaycan Üniversiteleri Ağrı - Azerbaycan Üniversiteleri Amasya - Azerbaycan Üniversiteleri Ankara - Azerbaycan Üniversiteleri Antalya - Azerbaycan Üniversiteleri Artvin - Azerbaycan Üniversiteleri Aydın - Azerbaycan Üniversiteleri Balıkesir - Azerbaycan Üniversiteleri Bilecik - Azerbaycan Üniversiteleri Bingöl - Azerbaycan Üniversiteleri Bitlis - Azerbaycan Üniversiteleri Bolu - Azerbaycan Üniversiteleri Burdur - Azerbaycan Üniversiteleri Bursa - Azerbaycan Üniversiteleri Çanakkale - Azerbaycan Üniversiteleri Çankırı - Azerbaycan Üniversiteleri Çorum - Azerbaycan Üniversiteleri Denizli - Azerbaycan Üniversiteleri Diyarbakır - Azerbaycan Üniversiteleri Edirne - Azerbaycan Üniversiteleri Elazığ - Azerbaycan Üniversiteleri Erzincan - Azerbaycan Üniversiteleri Erzurum - Azerbaycan Üniversiteleri Eskişehir - Azerbaycan Üniversiteleri Gaziantep - Azerbaycan Üniversiteleri Giresun - Azerbaycan Üniversiteleri Gümüşhane - Azerbaycan Üniversiteleri Hakkari - Azerbaycan Üniversiteleri Hatay - Azerbaycan Üniversiteleri Isparta - Azerbaycan Üniversiteleri Mersin - Azerbaycan Üniversiteleri İstanbul - Azerbaycan Üniversiteleri İzmir - Azerbaycan Üniversiteleri Kars - Azerbaycan Üniversiteleri Kastamonu - Azerbaycan Üniversiteleri Kayseri - Azerbaycan Üniversiteleri Kırklareli - Azerbaycan Üniversiteleri Kırşehir - Azerbaycan Üniversiteleri Kocaeli - Azerbaycan Üniversiteleri Konya - Azerbaycan Üniversiteleri Kütahya - Azerbaycan Üniversiteleri Malatya - Azerbaycan Üniversiteleri Manisa - Azerbaycan Üniversiteleri Kahramanmaraş - Azerbaycan Üniversiteleri Mardin - Azerbaycan Üniversiteleri Muğla - Azerbaycan Üniversiteleri Muş - Azerbaycan Üniversiteleri Nevşehir - Azerbaycan Üniversiteleri Niğde - Azerbaycan Üniversiteleri Ordu - Azerbaycan Üniversiteleri Rize - Azerbaycan Üniversiteleri Sakarya - Azerbaycan Üniversiteleri Samsun - Azerbaycan Üniversiteleri Siirt - Azerbaycan Üniversiteleri Sinop - Azerbaycan Üniversiteleri Sivas - Azerbaycan Üniversiteleri Tekirdağ - Azerbaycan Üniversiteleri Tokat - Azerbaycan Üniversiteleri Trabzon - Azerbaycan Üniversiteleri Tunceli - Azerbaycan Üniversiteleri Şanlıurfa - Azerbaycan Üniversiteleri Uşak - Azerbaycan Üniversiteleri Van - Azerbaycan Üniversiteleri Yozgat - Azerbaycan Üniversiteleri Zonguldak - Azerbaycan Üniversiteleri Aksaray - Azerbaycan Üniversiteleri Bayburt - Azerbaycan Üniversiteleri Karaman - Azerbaycan Üniversiteleri Kırıkkale - Azerbaycan Üniversiteleri Batman - Azerbaycan Üniversiteleri Şırnak - Azerbaycan Üniversiteleri Bartın - Azerbaycan Üniversiteleri Ardahan - Azerbaycan Üniversiteleri Iğdır - Azerbaycan Üniversiteleri Yalova - Azerbaycan Üniversiteleri Karabük - Azerbaycan Üniversiteleri Kilis - Azerbaycan Üniversiteleri Osmaniye - Azerbaycan Üniversiteleri Düzce