+994 Nerenin Telefon Kodu

+994 Nerenin Telefon Kodu

Türkiye de yaşayan kişiler +994 nerenin telefon kodu veya benzeri sorular ile sürekli olarak arayış içine girmektedirler.

+994 Nerenin Telefon Kodu? Bunu Hiç Düşündünüz mü?

+994 Nerenin Telefon Kodu?

+994 Azerbaycan’ın telefon kodudur. ÖzellikleDünyanın neresinde olursanız olun Dünya Telekom üzerinden yapacağınız tüm aramalardan bu kodu çevirerek Azerbaycan’daki yakınlarınız dolayıs ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ülkemizden yapılan aramalarda daha düşük ücretler kullanılmasını temel sebebi ülkeler arasındaki bağın gücünden gelmektedir. Azerbaycan halkı genel itibariyle Türkiye’yi kardeş ülke olarak benimsediği için buraya taşınılabilir. Hatta Düşünen veya hali hazırda taşınmış olan birçok insan adapte olma sıkıntısı yaşamamıştır. Özellikle iki ülkenin arasındaki dostluk bağının en iyi o bölgede yaşamış olan Türk vatandaş yaşayıp hissetmişlerdir. Hatta bu bölgede yaşayan halkın sıcak ve dostça tavırları sayesinde çok sayıda vatandaşımız buralarda uzun yıllardır yaşamaktadır. Özellikle bu ülkeye okumak için giden Türk öğrencilere ulaşabilmek için numaranın başına +944 girerek aradığınızda Azerbaycan telefon kodunu çevirmiş olacağınızdan ötürü iletişim sağlayabilirsiniz.

Ülkemizden Uygun Arama

Özellikle ülkemizden yapılan aramalarda düşük tarifelerden ücretlendirilen bu numaraların fiyatlarının düşük olmasının sebebi iki ülke arasında çok sayıda insan turizmi bulunmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca ülkemiz ve Azerbaycan uzun yıllardır süre gelen bir dostluk içerisindedir. Hatta bu durumun avantajları iki ülke vatandaşlarının karşılıklı olarak birbirlerine olan davranışlarına da yansımıştır. Ayrıca iki ülkenin ortak tarihi bir yapıya sahip olması bu dostluğun gelişmesini etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Dolayısı ile iletişim anlamında önemli yatırımlarda bulunan Azerbaycan hükümeti Azeri girişimcileri bu anlamda destekleyerek uluslararası güçlü bir ağ kurmayı hedefliyor. Özellikle bu ülkeye gelen Türk öğrenciler için önemli bir artı durumdur.

+994 Telefon Kodu Hakkında

Hindistan, arayanları kendi topraklarındaki şehirlere yönlendirmek için birçok uluslararası telefon koduna sahiptir. Her kod Hindistan’ın farklı bir bölgesini temsil eder, bu nedenle bu kodları kullanarak bilgi bulmak kolaydır. Örneğin, bir restoran arıyorsanız, +994’ü ve şehrinizin adını tuşlamanız yeterlidir. Uluslararası arama yapmak istiyorsanız +994 kodunu çevirmeden önce ülke kodunuzu ve ulaşmak istediğiniz numarayı eklersiniz.

Hindistan Asya’dadır ve +994 kodu vardır. Bu kod, Hindistan Uluslararası Pay-TV Ağı, Hindistan Uluslararası Bankası veya Hindistan Uluslararası Gaz Ajansı’na ulaşmak için kullanılır. Bu kuruluşların tümü, Hindistan’a ve dünyanın bu bölgesindeki diğer ülkelere uluslararası hizmetler sunmaktadır. Paket gönderme veya alma konusunda yardıma ihtiyacınız olabilir. Bu ajanslar bu konuda da yardımcı olabilir: çeşitli uluslararası paketleme standartlarına ve hizmetlerine sahiptirler.

+994 kodunu kullanarak uluslararası bir arama yapmak istiyorsanız, ülke kodunuzu ve ulaşmaya çalıştığınız numarayı eklemeniz gerekir. Örneğin Londra’daki British Museum’u aramak istesem 00+9042+2276-7600’ü arardım. Müzenin santraline ulaşmak isteseydim, numaramı çevirirken son dört haneyi atlardım. Londra’dan bir Hint şehrini aramak kolaydır çünkü her iki şehrin de +994 kodu vardır. Dolayısı ile Londra’dan bir Hint şehrini aramak için tek yapmanız gereken şehrinizin adını ve ardından ülkenizin kodunu tuşlamak ve ardından >9904>+234>+2276-7600’ü aramaktır.

Azerbaycan Telefon Kodu

Aynı fikir, şehirlerdeki yerel kuruluşlara ulaşmak için de geçerlidir. +994 kodu yok. Örneğin, New York City’den India International Bank’ın Yeni Delhi’deki ofisine ulaşmak isteseydim +994+011+2653-1234’ü arardım. İşte başka bir örnek; bu sefer ülkenin posta servis kodlarından birini kullanacağız. New York City’den Chennai’ye (eski adıyla Madras) bir mektup göndermek için +994+011+2592-2494’ü arardım. Hatta bu, mektubumu Hindistan Uluslararası Posta Ajansının bulunduğu Mumbai üzerinden yönlendirir.

Hindistan’a bir gezi planlıyorsanız, +994 kodunu kullanmadan nereye gitmeniz gerektiğini bilmek zor olabilir. Bu kod, bilgi ararken veya uluslararası aramalar yaparken nereye gitmeniz gerektiğini bilmenizi sağlar. Örneğin, New York City’den Mumbai’deki (eski adıyla Bombay) turistik yerler hakkında bilgi isteseydim, +994+011+2608-8688’i arardım. Bu, beni Mumbai’deki herhangi biriyle bağlamadan önce aramamı Delhi’ye ve ardından Mumbai’ye yönlendirir.

+994 kodunun kullanılması, bilgi ararken veya Hindistan şehirlerinden veya şehirlere arama yaparken zaman kazandırır. Diğer ülkelerden arayanlar bu kodu nasıl kullanacaklarını bilirler çünkü bu kod yalnızca doğu kıyısındakileri değil, Hindistan’ın tüm büyük şehirlerini temsil eder. Hindistan’ı daha önce ziyaret etmiş veya yaşamış olan herkes bu kodun ne kadar yararlı olduğunu bilir!

ŞEHİRLER ALAN KODLARI
BAKÜ 12
SUMGAYIT

18

BAKÜ BÖLGESİ 20
ŞİRVAN BÖLGESİ

21

NAHÇIVAN 36
GENCE BÖLGESİ 22
KUBA BÖLGESİ

23

ŞUŞA 24
LENKERAN BÖLGESİ

25

Azerbaycan numarası nasıl başlar?

Özellikle Azerbaycan numaraları sırası ile; Azercell: (+994) 050; (+994) 051; -Bakcell: (+994) 055; -Nar Mobile: (+994) 070; (+994) 077 ile başlamaktadır.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 3]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!