Azerbaycan’daki konsolosluğumuz

Azerbaycan’daki Konsolosluğumuz

Azerbaycan’da ki konsolosluğumuz tüm Türk vatandaşların haklarını koruduğu gibi aynı zamanda yaşanan her türlü sorunda da mutlaka..

Azerbaycan’daki Konsolosluğumuz

Azerbaycan’a okumak için ve ya seyahat için giden çok sayıda Türk vatandaşı herhangi bir sorun yaşaması halinde gidebilecekleri Türk konsolosluğunun nerde olduğunu bilmelidir. Azerbaycan Türk Konsolosluğu Azerbaycan’ın en büyük ve aynı zamanda başkenti olan Bakü’de bulunmaktadır. Pasaportunuzla ilgili ve ya başka bir sorunla karşılaşırsanız burası size yardımcı olacaktır. Azerbaycan vatandaşlarını ülkemiz insanlarına bakış açıları oldukça dostanedir. Özellikle bu bakış açılarını etkileyen faktörler ortak bir tarihe sahip olmamız, aynı dini inanışlar içerisinde olmamız ve aynı ırktan gelen insanlar olmamızdır. Oraya yaşamak için giden vatandaşlarımız ülkeye adaptasyon yaşarken hiç zorluk çekmemektedirler. Dil olarak farklı bir yapıya sahip dil kullansalar da insanların sıcaklığı adaptasyonu kolaylaştırmıştır.

Azerbaycan’daki Konsolosluğumuzun Önemi

Türkiye’den her yıl Azerbaycan’a okumak için giden öğrencilerin sıkıntılarını çözüme kavuşturmak amacıyla en çok uğradıkları yer Azerbaycan Türk konsolosluğudur. Azerbaycan ve ülkemiz eskiye dayanan bir kardeşlik bağı içerisindedir. Bu durum temel alındığında karşılıklı ülke vatandaşlarının birbirleriyle olan ilişkileri bu durumdan son derece pozitif ayrılmıştır. İki ülke arasındaki her konuda bağı arttıran bu durum son yıllarda daha da gelişme göstermektedir. Ülkelerin ortak bir tarihi yapıdan gelmesi, eskiden aynı milletin vatandaşı olmaları kardeşliğin her gün gelişmesine katkıda bulunmaktadır. İki ülke arasındaki kardeşlik bağları son derece gelişmiş olduğundan dolayı Azerbaycan’da sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza Azeri halkı son derece iyi davranmaktadır. Yine de her hangi bir probleme karşı konsolosluğun yerinin öğrenilmesi faydalı olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!