Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Birçok kişi Mingecevir Politeknik Enstitüsün de alacakları eğitimler ile meslek hayatlarına iddialı bir giriş yapacaklarını bilmektedirler.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Genel Bilgi

Azerbaycan da Enerji bölümü eğitimini dünya standartlarına taşıyarak öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 1991’de Bakanlar Kabinesi talimatıyla Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bölümü olarak eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan da enerji bölümü olarak eğitime 1991 yılından sonra 1992 yılında Mingeçevir Enerji Enstitüsü olarak Azerbaycan enerji mühendisliği eğitimine modern bir bakış açısı getiren enstitü 1993 yılında da bugünkü adını almıştır.

Ekonomi Yönetim Fakültesi’nde verdiği eğitim kadar Mekanik Fakültesi ile de uluslararası alanda ilgi odağı haline gelen Mingecevir Teknik Enstitüsü, yakın gelecekte yaptığı geliştirme çalışmalarıyla Azerbaycan da ekoloji mühendisliği eğitiminin de ilk tercihi olmayı başarmıştır. Mingeçevir’de çok iyi planlanarak yapılmış bir yerleşkeye sahip olan enstitü, Azerbaycan da makine mühendisliği eğitimi almak isteyenlere de gelişmiş imkanlarıyla yüksek standartlarda eğitim vermektedir.

Modern çağın meslek gruplarına nitelikli personel yetiştirmek için yaptığı çalışmalarla Azerbaycan da bilgi teknolojileri eğitim programlarının da dikkat çeken ismi haline gelen Mingeçevir Politeknik Enstitüsü öğrencilerine; 24 sınıfı, birçok laboratuvarı, konferans salonu, spor kompleksleri ile geniş kapsamlı eğitim sunmaktadır. Modern altyapısıyla Azerbaycan da bilgisayar bilimleri bölümünde okuyan öğrencilerine de birçok seçenek sunan enstitü, ayrıca Azerbaycan ekonomi yönetimi alanında da öncelikli tercihtir.

Derslik İmkanları:

Mühendislik ekonomisi ve diğer bölümlerde 20 kişilik sınıflarla özel bir eğitim imkanı sunan enstitü, Avrupa standartlarıyla öğrencilerine kaliteli eğitim fırsatı sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi yurtdışı anlaşmalarıyla sizlere dünya kalitesinde yükseköğretim sunan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü diplomasıyla fark yaratma imkanı sağlamaktadır. Eğitimin tek yetkili merkezi olan Eurostar; kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık gibi alanlardaki hizmetlerini en makul fiyatlarla sunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığı ile yüksek standartlı bir eğitim almak için biran önce bizimle iletişime geçin.

Özgür Meslektaşlar Birliği Komitesi ve Öğrenci İlmi Cemiyeti gibi öğrenci topluluklarına da sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, sosyokültürel ve mesleki eğitim konusunda öğrencilerinin kendini geliştirmesine destek olmaktadır.

Enerji ve Mekanik Fakültesi

• Ekoloji Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

• Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

• Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi

• Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

• Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

İran’ın en büyük şehri olan Şiraz, aynı zamanda kültürel başkentidir. Şehir, ülkenin en eski üniversitesine ve ülkenin ilk politeknik enstitüsüne ev sahipliği yapıyor. İkincisi, Şiraz Politeknik Enstitüsü olarak bilinir ve ülkedeki en saygın enstitülerden biri olmaya devam etmektedir. Mazi veya çokgen, kesişen birkaç düz çizgi tarafından oluşturulabilen düzenli bir geometrik şekildir. Bu anlamda minkan-ı mazi kelimesi iyi tasarlanmış bir plan veya yapıyı ifade eder. Aynı zamanda planlı bir strateji anlamına da gelebilir. Buna ek olarak, Şiraz’daki gibi bir politeknik enstitüsü ulus için sadece teknolojik eğitim değil, aynı zamanda liderlik eğitimi de sağlamalıdır.

Mazi, 1940 yılında MMI’nin inşasına katıldı ve önemli bir rol oynamaya devam ediyor. hayatında. Geleceğin mimarları, mühendisleri ve teknisyenleri olacak öğrenciler yetiştirir; bu sayede ülke ekonomisinin gelişmesine önemli katkı sağlar. Enstitünün 15 bölümünün her biri hem teknik hem de eğitim odaklıdır. Kolej, profesyonellerin alanlarında güncel kalmaları için ihtiyaç duydukları kısa kurslar sunarken, öğrencileri üniversite eğitimine hazırlamaya odaklanır. Öğrenciler, kütüphaneler ve konferans salonları gibi üniversite kaynaklarına tam erişime sahiptir. Enstitü ve üniversite arasındaki bu ortaklık, hem teorik hem de pratik bilgiye sahip olağanüstü eğitimli bir nüfusla sonuçlanır.

MMI öğrencileri, akademik yarışmalarda aldıkları yüksek puanlarla dünya çapında tanınırlar. Her yıl dünyanın dört bir yanından 3.000’den fazla öğrenci çeşitli yarışmalara katılmak için MMI’ye katılır. Dünyanın her yerindeki üniversitelere gitmek için burs kazanmak istiyorlar. Ayrıca İran endüstrileri için tasarımcı olmak istiyorlar; bu, eğitimlerini memleketlerinde sürdürürken İranlı işverenlerden deneyim kazanmalarını sağlar. Burslar genellikle MMI’ye katılma maliyetinin tamamını veya bir kısmını karşılar, bu nedenle başvuru sahiplerinin yalnızca bir burs başvurusunda bulunmaları ve masrafları kendilerine ait olmak üzere kabul almaları yeterlidir. Yetkili adı – İran Teknoloji Enstitüsü – göz önüne alındığında, öğrenciler MMI’yi Teybiya (teknik) olarak adlandırır.

Enstitü, öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok akademik ve mesleki eğitim programına sahiptir. Ziraat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, toplu taşıma mühendisliği ve yapı mühendisliği yönetimi dahil olmak üzere çeşitli lisans dereceleri sunmaktadır. MMI ayrıca Şiraz dışındaki üniversitelerle işbirliği yaparak makine mühendisliği ve endüstri mühendisliği yüksek lisans dereceleri için müfredat çerçeveleri sunmaktadır. Şiraz dışındaki üniversitelerle de işbirliği yaparak tarım bilimleri, ulaşım mühendisliği yönetimi ve inşaat yönetimi alanlarında lisansüstü müfredatları vardır. Bu, öğrencilerin bu alanlarda ileri dereceler alırken sadece teknik değil aynı zamanda yönetim becerilerine de erişmelerini sağlar.

İran’ın en büyük şehri ve kültür başkenti olarak Şiraz, böyle bir enstitü için mükemmel bir yerdir. Etkileyici program listesi modern endüstri trendlerine ayak uydururken genç vatandaşları hem akademi hem de endüstride gelecekteki kariyerlere hazırlar. Başarısı gösteriyor ki, diğer şehirler de kaliteli enstitüler kurmak için benzer çabalar gösterirlerse, başarılı teknik eğitim merkezleri haline gelebilirler!

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!