Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Birçok kişi Mingecevir Politeknik Enstitüsün de alacakları eğitimler ile meslek hayatlarına iddialı bir giriş yapacaklarını bilmektedirler.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Genel Bilgi

Azerbaycan da Enerji bölümü eğitimini dünya standartlarına taşıyarak öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 1991’de Bakanlar Kabinesi talimatıyla Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bölümü olarak eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan da enerji bölümü olarak eğitime 1991 yılından sonra 1992 yılında Mingeçevir Enerji Enstitüsü olarak Azerbaycan enerji mühendisliği eğitimine modern bir bakış açısı getiren enstitü 1993 yılında da bugünkü adını almıştır.

Ekonomi Yönetim Fakültesi’nde verdiği eğitim kadar Mekanik Fakültesi ile de uluslararası alanda ilgi odağı haline gelen Mingecevir Teknik Enstitüsü, yakın gelecekte yaptığı geliştirme çalışmalarıyla Azerbaycan da ekoloji mühendisliği eğitiminin de ilk tercihi olmayı başarmıştır. Mingeçevir’de çok iyi planlanarak yapılmış bir yerleşkeye sahip olan enstitü, Azerbaycan da makine mühendisliği eğitimi almak isteyenlere de gelişmiş imkanlarıyla yüksek standartlarda eğitim vermektedir.

Modern çağın meslek gruplarına nitelikli personel yetiştirmek için yaptığı çalışmalarla Azerbaycan da bilgi teknolojileri eğitim programlarının da dikkat çeken ismi haline gelen Mingeçevir Politeknik Enstitüsü öğrencilerine; 24 sınıfı, birçok laboratuvarı, konferans salonu, spor kompleksleri ile geniş kapsamlı eğitim sunmaktadır. Modern altyapısıyla Azerbaycan da bilgisayar bilimleri bölümünde okuyan öğrencilerine de birçok seçenek sunan enstitü, ayrıca Azerbaycan ekonomi yönetimi alanında da öncelikli tercihtir.

Derslik İmkanları:

Mühendislik ekonomisi ve diğer bölümlerde 20 kişilik sınıflarla özel bir eğitim imkanı sunan enstitü, Avrupa standartlarıyla öğrencilerine kaliteli eğitim fırsatı sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi yurtdışı anlaşmalarıyla sizlere dünya kalitesinde yükseköğretim sunan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü diplomasıyla fark yaratma imkanı sağlamaktadır. Eğitimin tek yetkili merkezi olan Eurostar; kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık gibi alanlardaki hizmetlerini en makul fiyatlarla sunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığı ile yüksek standartlı bir eğitim almak için biran önce bizimle iletişime geçin.

Özgür Meslektaşlar Birliği Komitesi ve Öğrenci İlmi Cemiyeti gibi öğrenci topluluklarına da sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, sosyokültürel ve mesleki eğitim konusunda öğrencilerinin kendini geliştirmesine destek olmaktadır.

Enerji ve Mekanik Fakültesi

• Ekoloji Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

• Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

• Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi

• Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

• Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!