Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Uzun zamandan bu yana Türk öğrencilerin de çok ciddi bir şekilde ilgi gösterdikleri Azerbaycan öğretmenlik enstitüsü sizler içinde doğru..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Genel Bilgi:

13 Haziran 2000 tarihinde Haydar Aliyev’in talimatı doğrultusunda açılan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, başkentteki Ana Enstitüsü içerisinde eğitim vermeye başlamış ve günümüzde Azerbaycan da öğretmenlik eğitiminin en başarılı üniversitesi olmuştur. Azerbaycan da üniversiteler tarafından verilen ilköğretim öğretmenliği yükseköğretiminin daha da kaliteli bir hale gelmesi için açılan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi, dünya çapında tanınan kaliteli eğitimi ile ilköğretim ve lise öğretmenlerinin daha nitelikli olmasını da sağlamıştır.

Azerbaycan öğretmenlik eğitiminin temelleri 1929’a kadar vardığı için saygı duyulan bir üniversite olan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, yurtdışı eğitim denince akla ilk gelen isim olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvenilirliğiyle size ülkemizde ve tüm diğer çağdaş ülkelerde denk sayılan bir diploma sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Modern eğitim anlayışıyla Azerbaycan üniversiteleri arasındaki konumunu daha da yukarı çıkardı.

Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi ihtisas geliştirme, lisans, doktora ve yüksek lisans eğitiminizi profesyonel danışmanlık hizmetlerini cazip fiyatlar ile sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile kontenjan sorunu yaşamadan rahat bir şekilde alabilirsiniz. Eurostar’ın çözüm odaklı, bütçe dostu ve güvenilir hizmetlerinden yararlanarak Azerbaycan da öğretmenlik eğitimi almak için bize bir telefon açmanız yeterlidir.

Toplam 11 şubesi bulunan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü; Ağcebedi, Celilabad, Qazax, Quba, Mingeçevir, Salyan, Sumqayıt, Şamaxı, Şeki, Zaqatala ve Gence şehirlerinde lise ve ilköğretim öğrencilerine ders verecek geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektedir.

Bölümler;

• Tarih

• Matematik

• Coğrafya

• Fizik

• Psikoloji

• Pedagoji

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Okul öncesi öğretmenliği

• Sınıf öğretmenliği

Eğitim, uygar bir toplumun önemli bir parçasıdır. Eğitimli insanların mantıklı düşünme ve hareket etme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, eğitimli insanlar toplumun gelişmesine rehberlik eden ve yardımcı olan yasaları ve diğer sistemleri yaratır, uygular ve sürdürür. Eğitim aynı zamanda bir ülkenin kültürünü yaratır ve siyasi sistemini belirler.

Zorunlu eğitim altı yaşında başlar ve on iki yıl sürer. Tüm vatandaşların okula kayıt olmaları ve her sınıfın sonunda sınavlara girmeleri gerekmektedir. Yüksek kaliteli ders kitapları ücretsiz olarak sağlanır ve her okulda öğrencilerin kullanabilecekleri ve ders çalışabilecekleri bir kitap kütüphanesi vardır. Öğretmenler iyi eğitimli, maaşları iyi ve çok fazla iş güvencesi var. Öğrenciler ağırlıklı olarak dersleri, ders kitaplarını, yazma ödevlerini, kendi kendini test etme araçlarını ve daha fazlasını kullanarak öğrenirler. Öğretmenler, devam durumunu takip ederek ve tüm ödevlerin doğru yapılmasını sağlayarak öğrencilerinin başarısını garanti eder.

Azerbaycan’da eğitim çoğunlukla hükümet tarafından finanse edilir. Hükümet, düşük gelirli ailelerin eğitim masraflarını sübvanse etmek için çok para harcıyor. Ayrıca, öğrencilerin yurtdışındaki uluslararası okullara ve eski SSCB’nin diğer bölgelerindeki okullara devam etmeleri için burslara sponsorluk yapmaktadır. Buna ek olarak, hükümet, Eğitim Kitapları Şehri projesi aracılığıyla düşük gelirli ailelerin ücretsiz kullanmaları için ders kitapları yayınlamaktadır. Ayrıca öğretmenlerin okullarının izlemesi için ders planları sağladığı bir eğitim televizyon kanalı da var.

Azerbaycan’da öğretim yöntemleri ilk, orta ve yüksek eğitim seviyeleri arasında değişmektedir. İlköğretim düzeyinde, öğretmenler çoğunlukla öğrencilerin deneyimleriyle doğrudan bağlantılı el hareketleri, duvar resimleri ve diğer teknikleri kullanarak konuları öğrencilerine açıklamaya odaklanır. Ortaöğretim düzeyinde, öğretmenler daha kapsamlı bir bakış açısıyla daha fazla konuyu ele almaya başlar. Ek olarak, yeni materyalleri kendileri kapsamadan önce öğrencilerinin doğrudan geri bildirimi yoluyla öğrencilerinin konuyu ne kadar anladıklarını değerlendirmek için anketler kullanırlar. Yükseköğretim düzeyinde öğretmenler, tıp eğitimi veya bilgisayar bilimi uygulamaları gibi uygulamalı dersler aracılığıyla öğrencilerini gelecekteki çalışmalara veya istihdama hazırlamaya odaklanır.

Eğitim, Azerbaycan vatandaşları için en büyük gurur kaynaklarından biridir çünkü Azerbaycan’ın eğitimini güçlendirir. kültür, tarih ve güncel değerler. Sistem, düşük gelirli ailelerin çocuklarını devlet yardımı olmadan okula gönderebilecekleri kadar iyi çalışıyor. Bununla birlikte, bazı öğrenciler yüksek öğrenim kurslarını kendileri için fazla ileri bulduğundan, daha yüksek eğitim seviyelerinde iyileştirme için hala yer vardır.

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!