Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Saygın bir meslek için kaliteli bir eğitim almak isteyen kişiler Azerbaycan teknoloji üniversitesinin kendilerine sunacağı..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

2000 yılına kadar enstitü olarak eğitim veren Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 11 Temmuz 2000 tarihinde alınan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı kararıyla üniversite olmuştur. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi 2000 öncesinde enstitü olarak verdiği eğitim; Krasnodar Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan Politeknik Enstitüsü ve Tarım Enstitüsü birleşmesiyle ile oluşturulan Şarapçılık Teknolojisi Bölümü ile şekillenmiştir. Yurtdışında teknoloji üniversitesi seçimlerinin modern eğitimi sayesinde ilk tercihi haline gelen Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, enstitü adıyla eğitim verdiği yıllarda katıldığı eğitim kalitesi yarışmalarında Azerbaycan birinciliği gibi dereceler de elde etmiştir.

Azerbaycan da makine mühendisliği eğitiminin günümüzde bu kadar çok rağbet görmesinde İlham Aliyev’in çalışmalarının payı da büyüktür. Azerbaycan da ekonomi yönetimi, siyaset ve devletçilik gibi bölümlerde okuyanların daha kapsamlı bir eğitim alması için açılan Haydar Aliyev Okulu da hala okulun bünyesinde eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca üniversitenin köklü tarihini gösteren bir müze de mevcuttur.

Radyoteknik Mühendisliği:

Azerbaycan radyoteknik mühendisliği bölümünü sürekli geliştiren Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ayrıca, Azerbaycanda otomasyon mühendisliği bölümünün eğitimi sayesinde prestijli bir konuma da sahip olmuştur. Ayrıca üniversitenin çıkarttığı Teknolog Gazetesi ve İlmi Haberler Dergisi gibi yayınlar da birçok akademik çevrece yakından takip edilmektedir. Azerbaycanda otomasyon mühendisliği eğitimiyle de ön planda yer alan üniversite, teknolojik gelişmenin şekillendirdiği mühendislik alanlarından kapsamlı eğitim programı sağlamaktadır. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Komisyonu tarafından 2007’de akreditasyondan geçirilen Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi,

sahip olduğu sertifika sayesinde yurtdışında teknoloji üniversitesi seçimlerinin en kaliteli adresi olduğunu da herkese göstermiştir. Yurt dışında eğitim hizmetlerinin tek yetkilisi olan Eurostar kayıttan kabulei yerleşimden danışmanlığa tüm ihtiyaç duyulan alanlarda en kaliteli hizmetleri sunarak size Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi eğitimiyle fark yaratma imkanı sağlıyor. En kaliteli yurt dışı eğitim hizmetlerini avantajlı fiyatlarla almak ve tecrübeli ekibimizin kayıt işlemlerinizi biran önce başlatması için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile iletişime geçin.

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

• Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!