Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Saygın bir meslek için kaliteli bir eğitim almak isteyen kişiler Azerbaycan teknoloji üniversitesinin kendilerine sunacağı..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

2000 yılına kadar enstitü olarak eğitim veren Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 11 Temmuz 2000 tarihinde alınan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı kararıyla üniversite olmuştur. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi 2000 öncesinde enstitü olarak verdiği eğitim; Krasnodar Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan Politeknik Enstitüsü ve Tarım Enstitüsü birleşmesiyle ile oluşturulan Şarapçılık Teknolojisi Bölümü ile şekillenmiştir. Yurtdışında teknoloji üniversitesi seçimlerinin modern eğitimi sayesinde ilk tercihi haline gelen Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, enstitü adıyla eğitim verdiği yıllarda katıldığı eğitim kalitesi yarışmalarında Azerbaycan birinciliği gibi dereceler de elde etmiştir.

Azerbaycan da makine mühendisliği eğitiminin günümüzde bu kadar çok rağbet görmesinde İlham Aliyev’in çalışmalarının payı da büyüktür. Azerbaycan da ekonomi yönetimi, siyaset ve devletçilik gibi bölümlerde okuyanların daha kapsamlı bir eğitim alması için açılan Haydar Aliyev Okulu da hala okulun bünyesinde eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca üniversitenin köklü tarihini gösteren bir müze de mevcuttur.

Radyoteknik Mühendisliği:

Azerbaycan radyoteknik mühendisliği bölümünü sürekli geliştiren Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ayrıca, Azerbaycanda otomasyon mühendisliği bölümünün eğitimi sayesinde prestijli bir konuma da sahip olmuştur. Ayrıca üniversitenin çıkarttığı Teknolog Gazetesi ve İlmi Haberler Dergisi gibi yayınlar da birçok akademik çevrece yakından takip edilmektedir. Azerbaycanda otomasyon mühendisliği eğitimiyle de ön planda yer alan üniversite, teknolojik gelişmenin şekillendirdiği mühendislik alanlarından kapsamlı eğitim programı sağlamaktadır. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Komisyonu tarafından 2007’de akreditasyondan geçirilen Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi,

sahip olduğu sertifika sayesinde yurtdışında teknoloji üniversitesi seçimlerinin en kaliteli adresi olduğunu da herkese göstermiştir. Yurt dışında eğitim hizmetlerinin tek yetkilisi olan Eurostar kayıttan kabulei yerleşimden danışmanlığa tüm ihtiyaç duyulan alanlarda en kaliteli hizmetleri sunarak size Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi eğitimiyle fark yaratma imkanı sağlıyor. En kaliteli yurt dışı eğitim hizmetlerini avantajlı fiyatlarla almak ve tecrübeli ekibimizin kayıt işlemlerinizi biran önce başlatması için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile iletişime geçin.

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

• Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi (U of T), 1927 yılında o zamanki Sovyetler Birliği’ndeki ilk teknoloji üniversitesi olarak kurulmuştur. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunmaktadır. Şu anda U of T’de 14 fakülte ve 49.000 öğrenci bulunmaktadır. Üniversite mühendislik, bilim, beşeri bilimler, tarım, bilgi teknolojisi ve işletme alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

U of T, öğrencilerine en son teknolojiyle eğitim vermektedir. Ülkenin bilim ve teknolojideki ilerlemesini destekleyen güçlü bir araştırma ve geliştirme kapasitesine sahiptir. Üniversite, öğrencilerine kaliteli eğitim sağlamaya ve ülkelerinin kalkınmasını desteklemeye kendini adamıştır. Bu nedenle yeniliği teşvik eder, teknolojiyi geliştirir ve Azerbaycan için vasıflı işgücü yaratır. Ayrıca, iş geliştirmek için yeni teknolojiyi kullanan çalışan profesyoneller için eğitim sağlar.

U of T’deki lisans programları, bilgi teknolojisi ile birlikte matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi genel konuları kapsar. Buna ek olarak, öğrenciler bilgisayar ve iletişim sistemleri gibi teknolojik ekipmanların nasıl tasarlanacağını, inşa edileceğini ve korunacağını öğrenirler. Ayrıca Assembly veya C++ gibi bilgisayar dillerini kullanarak programlamayı öğrenirler. Yüksek lisans programları mühendislik, yönetim, beşeri bilimler veya bilim gibi belirli alanlara odaklanır. Tarım yönetiminde kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tarım bilimlerinde lisans ve yüksek lisans programları da bulunmaktadır. Doktora programları araştırmaya ve diğer profesörlere ileri bilimsel yöntemleri öğretmeye odaklanır.

U of T’deki öğrenci hayatı canlıdır ve öğrenmeye karşı olumlu bir tutumu teşvik eder. Öğrencilerin kampüste ders dışı etkinliklere katılmaları için 50’den fazla öğrenci topluluğu vardır. Ayrıca, öğrencilerin ders çalışması ve günlük tutması için kaynaklar sağlayan üç kütüphane vardır. Ayrıca günün her saatinde aç üniversite öğrencileri için farklı mutfaklar sunan çok sayıda yemek salonu bulunmaktadır. Yurtlar yemek, çamaşırhane hizmetleri ve 7/24 güvenlik hizmetleri sağlayarak üniversite öğrencilerine evden uzakta bir ev sağlar.

Azerbaycan’daki Teknoloji Üniversitesi (U of T), dünyanın ilk teknolojik üniversitesi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. ülke. Şu anda, yılda 50.000’den fazla öğrencinin okuduğu 50’den fazla bölüm ve kolej ile Güneydoğu Asya’daki en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir. Öğrencilerin, kampüsteki modern tesisleri ve sosyal olanakları olan modern bir kampüse erişimi vardır ve bu da burayı yeni beceriler öğrenmek için mükemmel bir yer haline getirir.

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!