Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

25 Ağustos 2006 tarihinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı talimatından sonra 13 Şubat 2006 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu kararı ile açılan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, Azerbaycan Cumhuriyet Medeniyet ve Turizm Bakanlığı bünyesinde eğitim çalışmalarına başlamıştır. Azerbaycan Turizm Okulu bugüne kadar gerçekleştirilen kalite sıralama araştırmalarında ilk 5 içerisinde yer alarak eğitim kalitesini ispatlamış ve Bologna Kriterleri doğrultusunda verdiği eğitimle diploma denkliği bulunan bir üniversite haline gelmiştir.Azerbaycan Turizm Üniversitesi’nin modern ve kaliteli eğitimi kontenjan sorunu olmadan almak için yurtdışı eğitimin tek yetkili merkezi Eurostar’ ile iletişime geçin ve lisans eğitiminiz boyunca birçok alanda üstün hizmetlerimizden yararlanın.

Yoğun ilgi gören Azerbaycan turizm bölümü bünyesinde okumak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’ni tercih ederek; tecrübeli kadromuz tarafından profesyonelce yönetilen kayıt, yerleşim, kabul, karşılama ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir ve eğitim hayatınızı büyük oranda kolaylaştırabilirsiniz. Diğerlerinin size sunmayacağı uluslararası anlaşmaları ile tek yetkisi eğitim ofisi olarak lider konuma sahip olan EurostarAzerbaycanda üniversite eğitimi cazip fiyatlarla ve güvenilir hizmetleriyle en büyük yardımcınız olacaktır.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Diğer Azerbaycan üniversitelerinde eğitim görenlerin sahip olamadığı fırsatları sizlere sunan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, pek çok kurum, kuruluş ve teşkilatla kapsamlı bağlantılara sahiptir. Azerbaycan Cumhuriyeti Medeniyet ve Turizm bakanlığı ve Azerbaycan Turizm Enstitüsü ile Avusturya Krems Uygulamaları Bilimler Üniversitesi’nin 4 Temmuz 2007 tarihli “Turizm Eğitimi Uluslararası Anlaşması”, tüm öğrencilerin Azerbaycan Turizm Üniversitesi diploması haricinde bir de Krems Uygulamaları Bilimler Üniversitesi diploması almasına imkan tanımaktadır.

Azerbaycan üniversitelerinde okumak isteyenlere çift diploma şansı tanıyan üniversite, Avrupa’nın göbeğinde yer alan bir eğitim kurumunun seçkin diplomasına sahip olma fırsatı da sağlamaktadır. Birinci sınıf eğitiminin ardından IELTS sınavından en az 6 puan alan öğrenciler, Azerbaycanda üniversite eğitimi aldıktan sonra ayrıca IMC üniversiteleri bünyesinde yüksek lisans programlarına da devam edebilmektedir.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan üniversitelerinde eğitim almak isteyen herkese uluslararası anlaşmalarıyla geniş imkanlar sunan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, Erasmus Mundus programıyla Yunanistan, Hollanda, İtalya, Portekiz, Bulgaristan, Fransa, Letonya gibi birçok Avrupa ülkesindeki 16 üniversite ile karşılıklı öğrenci değişimi programlarına da sahiptir. Azerbaycan Turizm Enstitüsü; ABD Hawai Üniversitesi, Almayan Oldenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Güney Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Güney Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi ve Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi ile işbirliği içerisindedir.

Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti(GTZ), Almanya Ekoloji Bakanlığı, Uluslararası Eğitimin Ödüllendirilmesi Derneği(IAEA), USAID, UMID, IUCN gibi yapılanmalarla da anlaşmaları ve bağlantıları olan Azerbaycan Turizm Okulu, tüm öğrencilere uluslararası platformlarda yer alma imkanı sunmaktadır.Eğitim dili olarak Azerice, Rusça ve İngilizceyi kullanan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, öğrencilerine 11 bölüm ile eğitim sağlamaktadır.

Bölümler

• Turizm Otelcilik

• İşletme

• Pazarlama

• Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

• Bölge Bilimi

• TercUmanlık

• Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

• Ulaşım Servisi

• Sosyal İş

• Uluslararası İlişkiler

• Gıda Mühendisliği

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!