Azerbaycan Ülke Kodu

Azerbaycan Ülke Kodu

Eğer amacınız Azerbaycan üniversitelerin de eğitim almak ise o zaman dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Azerbaycan Ülke Kodu

Her ülkenin kendine ait bir ülke kodu vardır. Bu kodlar ülkeden ülkeye telefon görüşmeleri sağlamaktadır. Ayrıca her ülkenin bir kodu olduğu gibi ülkenin şehirlerinde de bir kod girilmesi gerekmektedir görüşme yapabilmek için yurt dışında çıkarken öncelikle yapılması gereken cep telefonunuzu yurt dışına aktif etmeniz gerekir. Böylece telefonunuzla istediğiniz zaman rahat bir şekilde telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Yurtdışı telefon görüşmelerinde genellikle 00 tuşladıktan sonra ülkenin alan kodunu girerek telefon numarasını çevirmeniz gerekir. Eğer şehirler arasın da bir görüşme gerekiyorsa o zaman tek sıfır ile görüşmenize halledebilirsiniz. Telefon çok gerekli bir araç olduğundan bu hususlara dikkat etmek gerekir. Hiç bilmediğiniz bir ülkede hiç olmazda iletişim cihazını aktif tutmak gerekir.

Azerbaycan’da Birini Aramak

Farz edin ki Türkiye’den Azerbaycan’ı aramak durumunda kaldınız. İşte o zaman yapmanız gereken ilk olarak 00-994 kodlarını tuşladığınız gibi kişinin telefonunuzu çevirmek yeterli olacaktır. Görüldüğü gibi Azerbaycan ülke kodu +994 ‘tür. Bu konu gördüğünüzde bilin ki Azerbaycan Cumhuriyetinden aranmışsınızdır. Eğer ki siz Azerbaycan’daysanız ve Azerbaycan içerisinde herhangi birini aramak zorunda kalırsanız tek sıfır kullanarak telefon numarasını çevirmek ve iletişime geçmek yeterli olacaktır. Görüldüğü gibi ülke kodları telefon görüşmeleri yapabilmek için önem arz ederler. Unutmayın her ülkenin kendine ait özel bir kodu vardır. Ve bu kodlar dünyanın neresinde olursak olalım istediğimiz kişiye ulaşma imkanı sağlar.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!