Azerbaycan Üniversitelerinde Master

Azerbaycan Üniversitelerinde Master

Azerbaycan Üniversitelerinde Master yapmak istediğiniz bölüm hakkında uzmanlarımız ile görüşmeler yapabilirsiniz.

Azerbaycan Üniversitelerinde Master Hakkında Merak Ettikleriniz

Azerbaycan Üniversitelerinde Master

Azerbaycan’da Eğitim Alacak öğrencilerimiz Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Lisans üstü eğitimi görmek amacıyla sınav sisteminde Azerbaycan Üniversitelerini kazansın yada kazanmasın Yüksek lisans yapma imkanları bulunmaktadır. Özellikle Yüksek lisans öğrencileri bölümlerine bağlı olarak Masterlarını yapabilirler. Uzmanlık belgeleri ile kaliteli kariyer sahibi olabilirler. Geniş imkanlar sunan Azerbaycan Üniversiteleri zengin kütüphaneleri ve bilgisayar ağları yaygın olarak öğrencilere hizmet vermektedir.

Azerbaycan’dan yabancı öğrenci seçme yerleştirme sonucu Türkiye’ de okuyabilir. Öğrenci Türk Cumhuriyetleri ile Türk Topluluklarından lisansüstü eğitimi görmek amacıyla gelen öğrencilerimize verilen burslar vardır. Şartname’de belirtilen nitelikleri taşıyan ve seçici kurullarca seçilen öğrencilerden, Türkiye Türkçesi eğitimini tamamlayan veya Türkçe bildiğini belgelendirenler, Yükseköğretim Kurulu tarafından yerleştirildikleri programlarda (üniversitelerce lisansüstü programlarına kabul edilmeleri halinde) öğrenim görürler.

Türkiye’ de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrenciler

Özellikle bu öğrenciler; Türkiye’ de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrencilere İlişkin 2922 Sayılı Kanun ve bu Kanuna dayalı olarak çıkarılan Türkiye’ de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrencilere İlişkin Yönetmeliğe, söz konusu Kanun gereği oluşturulan Değerlendirme Kurulunca alınan kararlara, bursların tahsis edildiği ülke ve topluluklarla imzalanan anlaşmalara dayalı olarak ilgili Şartname’de belirtilen esaslara göre öğrenimlerini sürdürürler.(Bu karar Yüksek Öğretim Kurumu Tarafından Web sitesinden alıntıdır.)

Azerbaycan Cumhuriyeti, Hazar Denizi’nin güney kıyısında yer alan Müslüman çoğunluklu bir ülkedir. Özellikle Güneyde İran, batıda Irak, kuzeyde Türkiye ve doğuda Gürcistan ile komşudur. Ayrıca Azerbaycan’ın başkenti Bakü, en büyük şehri de Bakü’dür. İran ve Türkiye ile birlikte Azerbaycan, Kafkaslar olarak bilinen üçlü bir bölgenin parçasıdır. Hazar Denizi, Kafkasya’nın kuzeyinde yer alır ve bölgenin içini birkaç büyük tatlı su gölü doldurur. Ayrıca zengin bir tarihe ve kültüre sahip olan Azerbaycan, onu ziyaret eden herkese sunacak çok şeye sahiptir.

2017’de Bakü Teknoloji Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans programını başlattı. Program, diğer alanlardan bilgisayar bilimlerine girmek isteyen lisans öğrencileri için tasarlanmıştır. Öğrenciler, temel çalışma alanı olarak yazılım mühendisliğini veya bilgi teknolojisini seçerler. Lisans derecelerini bitirdikten sonra, bilgisayar bilimlerinde kariyerlerine başlamadan önce yüksek lisans derecelerini tamamlamaları iki yıl alır. Hatta Azerbaycan’da çok sayıda harika yüksek lisans programı olduğu için, bu ülkenin bilgisayar bilimi için bu kadar harika bir yetenek havuzuna sahip olmasına şaşmamalı.

Azerbaycan Üniversitelerinde Master Hakkında Bilmeniz Gerekenler;

Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi’nin ayrıca olağanüstü öğrencileri yüksek kaliteli işletme kurslarıyla eşleştiren birkaç seçkin MBA programı vardır. Bu prestijli kurum ayrıca siyaset bilimi, ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çeşitli doktora programları sunmaktadır. Bakü’de yeterince kaliteli program bulamayanlar için bu üniversitenin yurt dışında da Paris ve Londra’da şubeleri bulunmaktadır. AIU’da okumakla ilgilenen herkes, başvurmadan önce çevrimiçi MBA programı sayfasına bakmalıdır.

Chicago Üniversitesi öğrencileri, yurtdışındaki olağan gezileri yerine Azerbaycan’da bir yaz stajı düşünmek isteyebilir. Özellikle her yaz, üniversite dünyanın her yerinden lisans öğrencileri için bir Küresel Daldırma Programına sponsor olur. Öğrenciler, üç haftalığına Azerbaycan’a seyahat etmeden önce, Kafkasya bölgesindeki yerleri ziyaret ederek altı hafta geçirirler. Özellikle öğrenciler kaldıkları süre boyunca Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan’ı boş zamanlarında keşfederler ve her ulusun kültürü ve tarihi hakkında bilgi edinmek için yerel halkla tanışırlar. Öğrenciler bu ülkeleri gezdikten sonra Azerbaycan’da olduğu kadar Moskova ve St Petersburg’da da dinlenmek ve hayatın tadını çıkarmak için bolca zaman bulurlar.

Azerbaycan’da bu üç üniversitede okumak isteyen öğrenciler için birçok harika fırsat var. AIU, hem son derece motive olmuş öğrenciler için harika MBA ve Doktora programları sunmaktadır. Ek olarak, Chicago Üniversitesi öğrencileri her yaz kendi ülkelerinden ayrılmadan Azerbaycan’ı ilk elden deneyimleme fırsatına sahiptir. Azerbaycan veya Azerbaycan kültürüyle ilgilenen herkes, kampüs dışında fazla zamanları olduğunda bu ülkeyi ziyaret edilecek yerler listesine eklemeli!

Azerbaycan’da Üniversitelerimizin Listesi;

Sıkça Sorulan Sorular

Yüksek Lisans Fiyatları Nasıl?

Özellikle Azerbaycan’da Yüksek Lisans Fiyatları min. 1500 max. 4000 arasında değişmektedir. Bununla birlikte eğitiminizi en muhteşem ve uygun şekilde tamamlamak için gerekli tüm bilgileri bizden öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan Yüksek Lisans başvuru nereden yapabilirim?

Dikey veya yatay geçiş ile ilgili gerekli evrakları Eurostar’a teslim ettiğiniz takdirde Azerbaycan’da yüksek lisans eğitiminizi tamamlamaya gidebilir ve üniversitenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Azerbaycan Yüksek lisans Bölümleri Nelerdir?

Azerbaycan’da Yüksek Lisans bölümleri; psikoloji, uluslararası ilişkiler, inşaat mühendisliği, mimarlık, makine mühendisliği, işletme bölümleri vardır. Bunlarla beraber okumak istediğiniz meslek alanında ve hatta rahatlıkla yüksek lisans yapabileceğiniz bölümlerimiz mevcuttur.

 

#azerbaycan #azerbaycandaegitim #azerbaycanuniversite #azerbaycanrehberlik #azerbaycanhazirlikegitimi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!