Azerbaycan Üniversitelerinde Master

Azerbaycan’da Eğitim Alacak öğrencilerimiz Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Lisans üstü eğitimi görmek amacıyla sınav sisteminde Azerbaycan Üniversitelerini kazansın yada kazanmasın Yüksek lisans yapma imkanları bulunmaktadır. Yükseklisans öğrencileri bölümlerine bağlı olarak master larını yapabilirler. Eğitimlerini ilerletebilir. uzmanlık belgeleri ile kaliteli kariyer sahibi olabilirler. geniş imkanlar sunan Azerbaycan Üniversiteleri zengin kütüphaneleri ve bilgisayar ağları yaygın olarak öğrencilere hizmet vermektedir.

Azerbaycan’dan yabancı öğrenci seçme yerleştirme sonucu Türkiye’ de okuyacak öğrenci Türk Cumhuriyetleri ile Türk Topluluklarından lisansüstü eğitimi görmek amacıyla gelen öğrencilerimize verilen burslar ile ilgili Şartname’de belirtilen nitelikleri taşıyan ve seçici kurullarca seçilen öğrencilerden, Türkiye Türkçesi eğitimini tamamlayan veya Türkçe bildiğini belgelendirenler, Yükseköğretim Kurulu tarafından yerleştirildikleri programlarda (üniversitelerce lisansüstü programlarına kabul edilmeleri halinde) öğrenim görürler.

Türkiye’ de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrenciler

Bu öğrenciler; Türkiye’ de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrencilere İlişkin 2922 Sayılı Kanun ve bu Kanuna dayalı olarak çıkarılan Türkiye’ de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu Öğrencilere İlişkin Yönetmeliğe, söz konusu Kanun gereği oluşturulan Değerlendirme Kurulunca alınan kararlara, bursların tahsis edildiği ülke ve topluluklarla imzalanan anlaşmalara dayalı olarak ilgili Şartname’de belirtilen esaslara göre öğrenimlerini sürdürürler. Bu karar Yüksek Öğreti kurumu Tarafından  Web sitesinden alıntıdır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!