Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Siz de sporla iç içe bir hayat hayali kuruyor hatta bu alanda bir meslek sahibi olmak istiyorsanız o zaman için Azerbaycan spor akademisi..

Azerbaycan Spor Akademisi

Genel Bilgi

Azerbaycan Spor Akademisi’nin köklü tarihi 1930 senesine kadar dayanmaktadır. Zaman içerisinde eğitim kalitesini sürekli geliştiren okul, hala Azerbaycanda spor akademisi seçimlerinin öncelikli tercihi olmayı da sürdürmektedir. Eğitimini 1936 senesinden sonra enstitüsü olarak devam eden akademisi, devletin büyük yatırımlarıyla Baküde spor akademisi kapsamlı eğitim hizmetleri vermiştir. Sovyetler Birliği çatısı altında Bakü Spor Akademisi ismiyle de anılan akademide eğitim Azeri Türkçesi, Rusça, Gürcüce ve Ermenice olarak verilmiştir.

Bakü Spor Akademisi olmasına rağmen biyoloji, teknik, kimya, anatomi, hijyen, sosyal bilimler, fizik, matematik ve fizyoloji gibi akademik alanlarda da eğitim programları sunan Azerbaycan Spor Okulu, yurtdışı eğitimin lider merkezi Eurostar’ın güvenilir ve kaliteli hizmetleriyle kapılarını açıyor. Uluslararası düzeyde yaptığı anlaşmalarla sadece taklit edilebilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi; yerleşim, kayıt, kabul, karşılama ve danışmanlık gibi ihtiyaç duyulan birçok alanda en kaliteli hizmetleriyle sorunsuz bir eğitim süreci geçirmenizi sağlamaktadır.

Azerbaycan’ın spor verdiği önemin bir nişanesi olan Azerbaycan Spor Akademisi, devletin büyük ölçekli yatırımlarıyla modern tesislere kavuşmuş ve günümüze dek pek çok uluslararası spor organizasyonunda başarılara imza atmıştır. Azerbaycan okulları genelinde birçok uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptığı ve sporcularıyla başarılar elde ettiği için özel bir statüye sahip olan Azerbaycan Spor Akademisi, Rektör Ağacan Abıyev’in bugüne kadar yaptığı birçok çalışma ile daha da modern tesislere sahip olmuştur.

Üst düzey devlet yetkilileri tarafından sürekli geliştirilerek Azerbaycanda spor okulları arasında farklı bir konuma sahip olan akademinin eğitiminden, Eurostar farkı ile kontenjan sıkıntısı olmadan rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Azerbaycan spor okulları başvurularınızı Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin uzman kadrosu tarafından sunulan cazip fiyatlarla yapmak ve başvurunuzun hemen başlaması için acele edin ve bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan’daki Spor Akademisi, Azerbaycan gençliğine ücretsiz eğitim veren spor ve beden eğitimi enstitüsüdür. Azerbaycan’daki tüm lise öğrencileri Spor Akademisine katılma seçeneğine sahiptir. Spor Akademisi, Azerbaycan Eğitim ve Spor Bakanlığı’nın bir parçasıdır ve Bakü’de bulunmaktadır. Spor Akademisi geleceğin sporcularını yetiştirir ve öğrencileri skolastik sporlara hazırlar. Akademi’de öğrenciler boks, futbol, ​​basketbol, ​​güreş, halter ve atletizm dahil olmak üzere çok çeşitli sporları öğrenirler. Akademi’deki tüm sporlar, diğer okulların sunduklarıyla rekabet halindedir.

Her şeyden önce, Spor Akademisi’nin ne anlama geldiğini anlamak önemlidir. Azerbaycan‘daki Spor Akademisi, Azerbaycan gençliğine ücretsiz eğitim veren spor ve beden eğitimi enstitüsüdür. Azerbaycan’daki tüm lise öğrencileri Spor Akademisine katılma seçeneğine sahiptir. Spor Akademisi, Azerbaycan Eğitim ve Spor Bakanlığı’nın bir parçasıdır ve Bakü’de bulunmaktadır. Spor Akademisi geleceğin sporcularını yetiştirir ve öğrencileri skolastik sporlara hazırlar. Seçtiğiniz spor için sizi eğitmenize yardımcı olacak mükemmel tesislere ve eğitmenlere sahiptir. Esasen burası, atletik yeteneğinizi yaşam için yararlı bir beceri seti haline getirebileceğiniz bir yerdir.

Öğrenciler Akademi’de ücretsiz olarak birinci sınıf bir eğitim alırlar. Müfredat, sekiz yıllık genel eğitimin ardından Spor Akademisi’nde altı yıllık spor eğitiminden oluşur. Akademi’deki tüm sporlar, diğer okulların teklifleriyle rekabet halindedir. Öğretmenler son derece niteliklidir ve her zaman öğrencilerini becerileriyle eğitmeye yardımcı olmaya isteklidir. Ayrıca, her zaman yapılacak çok sayıda spor vardır – bu da öğrencileri eğitim programları sırasında meşgul eder.

Öğrencilere kaliteli eğitim vermenin yanı sıra, böyle bir Akademiye sahip olmanın temel amacı, öğrencilere bir yer sağlamaktır. sporcular birbirleriyle yarışacak. Spor Akademisi’nde futbol, ​​basketbol, ​​güreş, halter ve koşu, fırlatma gibi atletizm etkinlikleri gibi birçok farklı spor dalı bulunmaktadır. Akademi’deki tüm sporlar, diğer okulların teklifleriyle rekabet halindedir. Her gün, gece geç saatlere kadar etkinliklerle doludur, ancak tüm bunlara değer çünkü öğrencilere atletik kariyerleri boyunca kullanabilecekleri deneyimler sunar.

Yeni beceriler öğrenmekten atletik yeteneklerinizi geliştirmeye ve diğerleriyle rekabet etmeye kadar. Azerbaycan’daki Spor Akademisine katılmak, hayattaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Spor ve beden eğitimine olan ilginizi sürdürürken yeni beceriler öğrenebileceğiniz ve atletik yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz mükemmel bir yerdir. Katılmak isteyen herkes buna değeceğini bilmelidir!

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!