Azerbaycan Ünlüleri

He yerde olduğu gibi Azerbaycan’da da magazin gündemini sık sık meşgul eden Azerbaycan ünlüleri ülke halkı tarafından..

Azerbaycan Ünlüleri

Kardeş ülkemiz olan Azerbaycan ile, ülkenin bağımsızlığını ilan etmesinden bu yana çok sıcak ilişkilerimiz olmuştur. Bu durum halen devam etmektedir. Ülkemiz ve Azerbaycan arasında iki devlet tek millet anlayışı hakimdir. Ülkenin Türk milletinden oluşması, sıcak ve sevgi dolu ilişkiler, birçok Azeri’nin ülkemizde çeşitli amaçlarla yaşamasına olanak sağlamaktadır. Öte yandan, başta eğitim olmak üzere, birçok Türk vatandaşı da ülkemizden bu ülkeye gitmektedir. Azeri kültürü oldukça köklü ve renkli bir medeniyeti barındırmaktadır. Rus etkisi ile Azeri halkı sanata son derece meraklı ve açık bir toplum olarak gelişmiştir. Bu nedenle, sanat çalışmaları, başta resim ve heykel, sahne sanatları olmak üzere çok renklidir. Sinema, televizyon ve radyo dünyası da oldukça renklidir.

Azerbaycan Ünlüleri

Azeri ünlüleri halk tarafından oldukça sevilmektedir. Bunlara ünlü şarkıcılar ve oyuncular dahildir. Şarkıcı Eyyüb Nagubov, Ağadadaş Ağayev, Nurdan Növresli, besteci Ramal İsmailov, Samir Cavadzade, Besteci Rehim Rehimli gibi sanatçılar bu anlamda öne çıkan isimlerdir. Ülkemizde de beğenilen Günel de ülkenin başarılı ve sevilen sanatçıları arasındadır. Azerbaycan, Eurovision Şarkı Yarışmasında aldığı birincilik ile de oldukça takdir toplamıştır. Bu yarışmada sahne olan şarkıcıları da ülkede çok beğenilmektedir. Bunun yanında, sinema ve televizyon yıldızları da beğeni toplamaktadır. Ülkenin bir diğer özelliği de ülkemizdeki yıldızların, özellikler şarkıcıların çok sevilmesidir. Türk dizileri de oldukça ilgi görmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!