Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık alanında en güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Azerbaycan havacılık üniversitesi öğrencilerin..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Ülkesi’nin kısıtlı havacılık olanaklarının eğitimli bireylere ihtiyaç duyması nedeniyle 1992 yılında Azerbaycan Bakanlar Kurulu’nun verdiği talimatlar doğrultusunda kurulan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, eğitim vermeye “Milli Havacılık Merkezi” ismiyle başlamıştır. Azerbaycan da havacılık üniversitesi olarak eğitim programları Genel Teknik Fenler ve Humanitar, Havacılık Özel Ekipmanları ve İngiliz Dili üzerine olan okul, eğitim çeşitliliğini ve kalitesi daha da arttırmak için büyük gayret göstermiştir.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin diploma programlarını Bologna Kriterleri’ne uygun hale getirmesiyle Azerbaycan Hava Yolları ve birçok firma okuldan eğitimli personeller yetiştirmesini istemiştir. İstanbul, Viyana, Kahire, Barselona, Venedik gibi birçok şehirde seminerlere katılan üniversite akademisyenleri, Azerbaycan eğitim sistemi kalitesini ve prestijini büyük oranda arttırmıştır. Azerbaycan sistemi ile ilgili birçok çalışmaya imza atan üniversite, Milli Havacılık Akademisi Devletler arası Havacılık Komitesi’nin değerlendirmesi sonucunda Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Modern teknolojileri ve yeni ekipmanları takip eden ve Azerbaycan da uçak mühendisliği eğitiminin dünya standartlarına gelmesi için çalışan okul, Azerbaycan da mühendislik eğitimi veren üniversiteler ile kapsamlı çalışmalar da yapmaktadır. Azerbaycan da havacılığın bugün bulunduğu yere gelmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren eğitim kurumu, Azerbaycan havacılık okumak isteyen öğrencilerin de kısa süre içerisinde ilk tercihi haline gelmiştir. 2011’den itibaren Master imkanı da sağlayan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin DAK Sertifikası, 2014 sonuna kadar da uzatılmıştır.

Yurtdışı eğitimin en güvenilir ismi olan Eurostar, cazip fiyatlı ve kaliteli hizmetleriyle kontenjanı dert etmeden Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin eğitiminden yararlanmanızı sağlamaktadır. Uzman kadrosu ile danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim ve karşılama konusunda en kaliteli hizmeti sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin farkından yararlanarak işlemlerinizin hemen başlatılması için bizimle iletişime geçin.

Bölümler:

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Havacılık, havayı bir araç olarak kullanarak dünyanın farklı bölgelerini birbirine bağlayan ulaşım yöntemidir. Uçma hareketini içerdiği için böyle adlandırılmıştır. Genel olarak, havacılık teknolojisinin ilerlemesi, son yıllarda jet motorlarında, uçak yapımında ve navigasyon sistemlerinde hızlı bir büyümeye yol açmıştır. Sonuç olarak, havacılık üniversiteleri bu karmaşık ve faydalı teknolojinin geliştirilmesinde öncü bir rol oynamaktadır.

Havacılık eğitimi, ülkenin endüstriyel büyümesini ve buluşunu hızlandırmak için esastır. Uçakla ilgili icatlar, havacılık üniversitelerindeki öğrencilerin araştırmalarına dayanmaktadır. Bu da bu kurumları ulusal kalkınma için gerekli kılmaktadır. Uçak ve uçuş güvenliği konusunda iyi bilgiye sahip öğrenciler, hem askeri hem de sivil hayatta kullanılmak üzere yeni ve geliştirilmiş ekipman ve stratejiler geliştirirler. Ayrıca mevcut uçakları iyileştirecek yeni teknolojiler üzerine araştırmalar yürütürler. Bu nedenle havacılık üniversitelerinin tüm sosyoekonomik kökenlerden gelen öğrenciler tarafından erişilebilir olması hayati önem taşımaktadır.

Havacılık üniversiteleri ülke ekonomisine ve prestijine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. Bu kuruluşlar, havacılık endüstrisi ve ilgili endüstriler için sağlam bir temele sahiptir. İşverenler, bu üniversiteler tarafından verilen eğitimler nedeniyle yüksek kaliteli işleri yönetme yeteneklerine güvenmektedir. Ayrıca, bu kurumlar, mezunlar için havacılık ajanslarında çalışmaya uygun becerilere sahip iyi ücretli işler üretir. Bu nedenle, tüm sosyoekonomik sınıflardan öğrencilerin kaliteli havacılık eğitimine erişebilmeleri hayati önem taşımaktadır.

Öğrencilerin bir havacılık üniversitesinde aldıkları eğitim, çoğu okulda bulunandan çok daha üstündür. Çoğu kolej, öğrencileri makine veya uçak inşaat firmalarındaki işlere hazırlamak için yeterince iyi teknik beceriler öğretir. Ancak, öğrencilerine üniversite derslerinde başarılı olmaları için gereken eğitimi vermezler. Sonuç olarak, pek çok kötü hazırlanmış öğrenci, yalnızca sınavlarında başarısız olmak için havacılık üniversitesi kurslarına kaydolur ve kolejlerinin bütçeleri için ihmal edilebilir sonuçlar doğurur. Bu durumu düzeltmek için, belirli insan gruplarını haksız yere dezavantajlı duruma düşürmemek için bu kurslar tüm nitelikli öğrencilere açık hale getirilmelidir.

Havacılık üniversiteleri, önemli buluşları destekleyerek ve sanayi için vasıflı işçi yetiştirerek ulusal kalkınmada çok önemli bir rol oynamaktadır. büyüme. Öğrenciler, ülkenin dünya çapında endüstriyel hakimiyet kazanmasına yardımcı olurken, uçaklarla çalışma konusunda değerli eğitim ve deneyim kazanırlar. Halkın kaliteli uçak bileti üniversitelerine erişimini sınırlamak, bu ülkeyi dünya üstünlüğü yoluna koymaya yardımcı olur – ancak önce bu kolejlerin daha yaygın olarak erişilebilir olması gerekir.

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!