Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık alanında en güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Azerbaycan havacılık üniversitesi öğrencilerin..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Ülkesi’nin kısıtlı havacılık olanaklarının eğitimli bireylere ihtiyaç duyması nedeniyle 1992 yılında Azerbaycan Bakanlar Kurulu’nun verdiği talimatlar doğrultusunda kurulan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, eğitim vermeye “Milli Havacılık Merkezi” ismiyle başlamıştır. Azerbaycan da havacılık üniversitesi olarak eğitim programları Genel Teknik Fenler ve Humanitar, Havacılık Özel Ekipmanları ve İngiliz Dili üzerine olan okul, eğitim çeşitliliğini ve kalitesi daha da arttırmak için büyük gayret göstermiştir.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin diploma programlarını Bologna Kriterleri’ne uygun hale getirmesiyle Azerbaycan Hava Yolları ve birçok firma okuldan eğitimli personeller yetiştirmesini istemiştir. İstanbul, Viyana, Kahire, Barselona, Venedik gibi birçok şehirde seminerlere katılan üniversite akademisyenleri, Azerbaycan eğitim sistemi kalitesini ve prestijini büyük oranda arttırmıştır. Azerbaycan sistemi ile ilgili birçok çalışmaya imza atan üniversite, Milli Havacılık Akademisi Devletler arası Havacılık Komitesi’nin değerlendirmesi sonucunda Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Modern teknolojileri ve yeni ekipmanları takip eden ve Azerbaycan da uçak mühendisliği eğitiminin dünya standartlarına gelmesi için çalışan okul, Azerbaycan da mühendislik eğitimi veren üniversiteler ile kapsamlı çalışmalar da yapmaktadır. Azerbaycan da havacılığın bugün bulunduğu yere gelmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren eğitim kurumu, Azerbaycan havacılık okumak isteyen öğrencilerin de kısa süre içerisinde ilk tercihi haline gelmiştir. 2011’den itibaren Master imkanı da sağlayan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin DAK Sertifikası, 2014 sonuna kadar da uzatılmıştır.

Yurtdışı eğitimin en güvenilir ismi olan Eurostar, cazip fiyatlı ve kaliteli hizmetleriyle kontenjanı dert etmeden Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin eğitiminden yararlanmanızı sağlamaktadır. Uzman kadrosu ile danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim ve karşılama konusunda en kaliteli hizmeti sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin farkından yararlanarak işlemlerinizin hemen başlatılması için bizimle iletişime geçin.

Bölümler:

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!