Azerbeycan Apşeron Yarımadası

Azerbeycan Apşeron Yarımadası

Ülkeye gelen turistlerin büyük bir bölümünün uğrak yerine haline getirdiği Azerbaycan Apşeron yarımadası, son yıllarda yapılan yatırımlar ile iyice gelişmektedir. Ülkenin ekonomik olarak kalkınmasında önemli bir yer tutan turizm sektörü için hayati öne teşkil eden bu adaya her yıl binlerce turist uğramaktadır. Azerbaycan halkı genel itibariyle Türkiye’yi kardeş ülke olarak benimsediği için buraya taşınmayı düşünen ve ya hali hazırda taşınmış olan birçok insan adapte olma sıkıntısı yaşamamıştır. İki ülkenin arasındaki dostluk bağının en iyi o bölgede yaşamış olan Türk vatandaş yaşayıp hissetmişlerdir.

Yaz Aylarında Apşeron Yarımadası

Bu bölgede yaşayan halkın sıcak ve dostça tavırları sayesinde çok sayıda vatandaşımız buralarda uzun yıllardır yaşamaktadır. Azerbaycan ‘a üniversite eğitimi almak için gelen öğrencilerin büyük bir kısmı özellikle de yaz aylarında bu yarımadayı görmeye gitmekte ve ada üzerinde kurulmuş olan eğlence merkezlerinde hoşça vakit geçirmektedirler. Başarı bir mimari düzene sahip olan adaya her yıl yurt dışından turlar ile gelen insanların sayısı oldukça fazladır. Ülkemiz ve Azerbaycan uzun yıllardır süre gelen bir dostluk içerisindedir. Bu durumun avantajları iki ülke vatandaşlarının karşılıklı olarak birbirlerine olan davranışlarına da yansımıştır. İki ülkenin ortak tarihi bir yapıya sahip olması bu dostluğun gelişmesini etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Azerbaycan apşeron yarımadasının tüm dünyaya tanıtılması ve bu ada üzerinden kazanç elde edilebilmesi için Azeri iş adamları son yıllarda çalışmalarına hız katmışlardır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!