Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Bu eğitim için özellikle Azerbaycan bakü müzik akademisi ve sahip olduğu olanaklar sizler için her zaman yeterli olacaktır.

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Hacıbeyov Devlet Konservatuarı adıyla 1920 senesinde eğitimine başlayan Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi, Azerbaycan tarihinin en başarılı sanatçıları arasında gösterilen Üzeyir Hacıbeyov sayesinde kurulmuştur.

Azerbaycan müzik kültürünü benimseyerek Azerbaycan da lisans eğitimi verebilecek kapasitede müzik okulu açılması için toplumsal bir hareket başlatan Hacıbeyov, Azerbaycan da müzik adına dev bir adım atılmasını sağlamıştır. Hacıbeyov Azerbaycan da müzik akademisi açılması için bir rapor yazdı ve bu rapor da kısa süre içerisinde Azerbaycan Halkının Eğitim Komiserliği’nden onay aldı. 25 Mayıs 1923’te Hacıbeyov’un çabası sayesinde Azerbaycan müzik bilimi eğitim bir üniversitenin sahibi oldu. Bakü Akademisi’nin ilk eğitmenlerinden biri olan Üzeyir Hacıbeyov, Azerbaycan müziğinin Avrupa yöntemlerine uygun bir şekilde yorumlanmasına yönelik çalışmalarda bulundu. Müslim Magomayev ile “Azeri Halk Şarkıları” isminde bir eser hazırlayan Hacıbeyov, 1939 senesinde Azerbaycan Akademisi başkanlığına da seçilmiştir. Müzik ve sanat adına birçok hizmette bulunan Azerbaycan Müzik Akademisi, 1991 senesinde üniversite haline getirildi.

Uluslararası müzik çevrelerince saygı duyulan virtüözlere, bestecilere ve ses sanatçılarına eğitim veren müzik akademisi, eğitim programlarının daha da gelişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Muslim Magomayev, Vagif Mustafazadeh, Asaf Zeynallı, Gara Garayev, Polad Bülbüloğlu, Vladimir Shainsky, Ödön Partos gibi birçok uluslararası şöhrete sahip sanatçının mezun olduğu Bakü Müzik Akademisi, gelecekte de birçok başarılı sanatçının yuvası olmaya devam edecektir.

Danışmanlıktan yerleşime, karşılamadan kayıt ve kabule kadar çok geniş bir alanda sizlere her zaman güvenilir ve en kaliteli hizmetleri sunmak için çalışan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, profesyonel ekibi ile yurtdışı eğitiminiz boyunca yanınızdadır. Azerbaycan’da üniversite eğitimi başvurularında kontenjan engeline takılmamak için bize telefon açın ve Eurostar’ın cazip fiyatlı çözümlerinden yararlanın.

Fortepiano Fakültesi

• Fortepiano (Uzmanlık)

• Genel Fortepiano

• Maestro Ustalığı

• Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

• Org ve Klavesin

Yorumculuk Fakültesi

• Telli Çalgılar

• Nefesli ve Vurmalı Çalgılar

• Kamera Ansamblı

• Solo Okuma ve Opera Eğitimi

• Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Tarih-Teori Fakültesi

• Bestekârlık

• Müzik Tarihi

• Azerbaycan Halk Müziği Teorisi ve Tarihi

• Koro Dirijörlüğü

• Diller ve Edebiyat

• Sosyal Bilimler

• Güzel Sanatlar Tarihi ve Teorisi

Bakü Müzik Akademisi (Baku Akademisi), Azerbaycan’da klasik ve modern müzisyenler yetiştiren bir kurumdur. 1995 yılında kurulan Baku Academy, hem öğrencilere hem de öğretim üyelerine müzik öğretmeye olan bağlılığıyla dikkat çekiyor. Okul ayrıca beden eğitimi ve spora güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Bütün bunlar Bakü Akademisi’ni müzik eğitimi almak için ideal bir yer haline getiriyor.

Baku Academy kendini klasik ve modern müziğin her döneminden ve türünden müzik öğretmeye adamıştır. Öğretim üyeleri teori, kompozisyon, şan, keman, gitar, çello, trompet, piyano ve şeflik dersleri vermektedir. Bakü Akademi, düzenli derslerin yanı sıra müzisyenlerin eğitimlerini ilerletmeleri için akşam kursları da sunmaktadır. Ek olarak, okulda doğaçlama ve beste için ileri tekniklerde eğitim sunan bir caz kursu vardır. Bakü Akademisi’ndeki öğretim üyeleri, kendi klasik veya çağdaş müzik türlerinde uzmandır.

Bakü Akademi, öğrencilerini hem teknik hem de müzikal olarak yetiştirir. Bunu onlara orman, doğal göl, botanik bahçeleri, spor sahaları ve diğer açık hava alanları ile pratik yapmalarını sağlayarak yapar. Öğrenciler ayrıca en son teknoloji ve akustik arıtma sistemlerine sahip modern bir akademik binaya erişebilirler. Okulun bahçesi de geceleri LED ışıklarla aydınlatılarak alanı daha da güzel gösteriyor. Tüm bunlar, Bakü Akademisi’nde çalışmayı öğrenciler için rahat bir deneyim haline getirir.

İletken eğitim alanlarına ek olarak, öğrenciler ayrıca akademideki mükemmel akademik olanaklara da erişebilirler. 60 bin kitaplık bir kütüphane ve derslerde kullanılmak üzere 40’ın üzerinde bilgisayarın bulunduğu bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır. Ayrıca personelin kullanması için fakülte ofisleri ve fakülte toplantıları için çeşitli konferans salonları bulunmaktadır. Bakü Akademi, öğrencilerine hem akademik hem de atletik olarak başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar.

Bakü Akademi, Azerbaycan’da hem klasik hem de çağdaş müzik türleri için müzisyenler yetiştiren bir kurumdur. Okulun zemini pratik yapmayı kolaylaştırırken, modern akademik bina öğrencilerin akademik olarak eğitilmesine yardımcı olur. Baku Academy ayrıca öğrencilerine hem müzikal hem de akademik olarak başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar.

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!