Azerbaycan eğlence yerleri ve gece hayatı

Azerbaycan Eğlence Yerleri ve Gece Hayatı

Azerbaycan eğlence yerleri ve gece hayatı özellikle eğlenceye meraklı olan kişilerin güzel vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Azerbaycan Eğlence Yerleri ve Gece Hayatı

Özellikle Bakü şehrinde hızlı bir gece hayatına sahip olan ülkede, Rusya üzerinden buraya gelmiş ve burada yaşamaya başlanmış olan insanlar eğlence sektörünü ellerinde bulundurmaktadırlar. Azerbaycan eğlence yerleri ve gece hayatı denildiğinden Rusların bu konudaki hakimiyeti sahip oldukları mekanlardan anlaşılmaktadır. Bu bölgede yaşamaya başlayan çok sayıda Türk öğrenciyi geceleri bu mekanlarda görmek alışılmış bir durumdur.

Azerbaycan ekonomik anlamda bakıldığında para birimi olarak ülkemizden daha güçlü bir paraya sahip gözükse de, alım gücü olarak aynı denkliğe sahip olduğu için burada yaşamayı tercih eden kişiler ülkemizdeki masraflarla aynı masraflara sahip olmaktadırlar. Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak isteyen üniversite öğrencileri ülkesindeki aynı ekonomik koşullar içerisinde daha kaliteli eğitim alabilmek için burada eğitim görmeyi tercih etmektedir.

Azerbaycan’da İş Adamları

Jeopolitik konu göz önünde bulundurulduğundan yüz ölçümü olarak küçük ülke grubunda olan Azerbaycan, devlet politikası olarak ekonomide girişimcileri desteklemeye son derece önem vermektedir. Bu durumun sonucu olarak ülkede başarılı ticari düzen bulunmaktadır. Ülkemiz bu iş adamları için yatırım yapmaya son derece müsait bir bölgedir. Bu durumun sonucu olarak son yıllarda ülkemize yatırım yapan Azeri iş adamları bulunmaktadır. Ekonomide önemli bir yere sahip olan girişimcilerin Azerbaycan eğlence yerleri ve gece hayatında da söz sahibi olduğu görülmektedir. Bu bölgenin iş adamlarının açmış olduğu dünya standartlarındaki gece kulüpleri özellikle Bakü şehrinde bolca bulunmaktadır.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün canlı atmosferi, çok çeşitli gece hayatı ve eğlence seçeneklerini kendine çekiyor. Azeriler Müslüman inancını takip etseler de, hükümetleri büyük şehirlerde alkol tüketimine izin veriyor. Hükümet müdahalesinden bu özgürlük, Bakü’lülere hava karardıktan sonra eğlenmeleri için yer verir. Ziyaretçiler şehrin birçok popüler gece kulübü ve barlarında çok çeşitli müzik, yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilirler. Bakü dışında, çoğu Azerbaycan kasabasında en az bir bar veya kulüp bulunur. Yerel sanatçılar ve sanatçılar, her yıl düzenlenen Gece Hayatı Festivali için yaz aylarında başkentte dükkan açtılar. Bakü’nün eğlence seçenekleriyle ilgili bazı önemli noktalar şunlardır:

Bakü’nün merkezinde Canevari Plaza adında bir eğlence merkezi bulunur. Bölge her gece canlı konserlere ve performanslara ev sahipliği yapmaktadır. En önemli performanslardan biri her yaz Canevari Plaza’daki Grand Arena’da gerçekleşir. Ulusal Dans ve Koreografi Günleri adlı bu performansta hem yerel hem de ulusal yetenekler yer alıyor. Sanatçılar, Azerbaycan’ın geçmişinden tarihi sahneleri canlandırmak için dönem kıyafetleri giyiyorlar. Dış mekan sahnesi, sahne dekorasyonlarını mükemmel bir şekilde tamamlayan süslü bahçelerle çevrilidir. Gittikçe daha fazla insan bu performanslara katıldığından, her yaz Grand Theatre’ın oturma düzenine yeni bir ekleme yapılıyor.

Bagoazan Meydanı’ndaki barlar ve kulüpler daha çok gençlere hitap ediyor. Müzisyenlerin ve sanatçıların performansları için hayranlar aradığı yer burasıdır. Gösteriler, tam zamanlı olarak çalışan veya üniversiteye devam edenleri ağırlamak için sabahın erken saatlerinde başlar. Canlı gruplar, her yaştan izleyici için popüler şarkılar çalar. Bazı sanatçılar yoğun gecelerde bir grup insan için performans sergilerken, diğerleri gösterilerini yalnızca 21 yaşın üzerindekiler için ayırıyor. Kulüpler ayrıca sadece yetişkinler için kostüm yarışmaları veya oyunlar içeren temalı gecelere ev sahipliği yapar. Bazı sanatçılar gösterilerini sadece yetişkinlere özel bu etkinliklere katılabilmek ve ekstra para kazanabilmek için düzenlerler.

Canevari Plaza ve Bagoazan Meydanı’ndaki canlı performansların yanı sıra bu mekanların dışında da kulüp etkinlikleri vardır. Bunlar sahil beldelerinden stadyumlara kadar her yerde gerçekleşebilir. En popüler mekan, her yıl kampüs gecesinde Bakü’deki iki kolej arasında yıllık bir Amerikan futbolu maçına ev sahipliği yapıyor. Ancak, futbol oyunları her zaman büyük kalabalıklar çekmez – bazen bunun yerine daha küçük kulüpler bu alanı doldurur. Bu kulüp etkinlikleri sırasında, Şükran Günü gibi Amerikan kültürel gelenekleri, turta ve sosisli sandviç gibi Amerikan yemekleri ile kutlanır. Kalabalık bu kutlamalar için dışarıda kurulan masaların etrafında toplanır, bu da o gün hangi müzikal oyun oynarsa çalınsın kalabalık bir atmosfer yaratır.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Bakü’nün gece hayatı da ziyaretçilerine birçok eğlence seçeneği sunar. Şehir, her yıl Gece Hayatı Festivali’nde müzisyen ve sanatçıların gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Popüler barlar ve kulüpler, yalnızca yetişkinler veya 21 yaşından büyük genç yetişkinler için temalı gecelere ev sahipliği yapmaktadır. Son olarak, ziyaretçiler gündüz de şehrin eğlencesini özümsemek için yeterli zaman planlamalıdır – tüm sakinlere sunacak çok şeyi var!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!