Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini hedeflemiş olan Azerbaycan Devlet Sanat Akademisi ile siz de hayal ettiğiniz.

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Kurulduğu 2002 yılından beri geliştirme çalışmalarını her zaman büyük bir titizlikle sürdüren Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, Bakü’de verdiği eğitim ile Azerbaycan da sanat akademisi eğitiminin bir numaralı ismi haline gelmiştir.

Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak için çok yoğun bir talep olduğundan, Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi Komisyonu adayların eğitim için yeterli olup olmadığına bakar. Azerbaycan devlet üniversitesi olmasına rağmen Avrupa standartlarında eğitim veren akademi, yeterli olduğunu saptadığı öğrencilere dört yıllık eğitim programlarıyla hizmet sunar.

Güvenilir, avantajlı ve kaliteli hizmetleriyle yurtdışı eğitimin lider eğitim merkezi Eurostar, Azerbaycan ve dünyanın farklı ülkelerinde yaptığı anlaşmalarla çağdaş yapılı bir sanat eğitimi sunan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olma ayrıcalığına sahip olma fırsatı sağlıyor. Azerbaycan mimarlık bölümünün kalitesine de güvenen okul, Azerbaycan moda tasarım bölümü sayesinde de her geçen gün daha da fazla öğrencinin talebini karşılamaktadır. Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitiminde yurtdışından gelen kariyer sahibi sanatçıları da kullanan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin sunduğu kaliteli hizmetlerle artık çok kolay. Britanya Krallığı tarafından tanınan ve aynı zaman British Council işbirliği de bulunan Ressamlık Sanatlar Akademisi uluslararası saygınlığı bulunan bir eğitim kalitesine sahiptir. Eurostar tarafından sunulan bütçe dostu ve akılcı çözümlerle yurtdışı eğitiminizi kolayca tamamlamak için bizimle hemen iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi

• Sanat Tarihi

• İnsan Bilimi

Resim en büyük sanatlardan biridir ve uzun bir geçmişi vardır. Birçok ünlü sanatçı, yağlı boya, suluboya ve kurşun kalem gibi farklı medyaları kullanarak şaheserler yaratmıştır. Azerbaycan Devlet Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi 1864 yılında kurulmuş ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmektedir. Akademi, Azerbaycan kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır ve sanatta yeni fikirlerin tanıtılması yoluyla ülke toplumunun, sanayisinin ve ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunur.

Azerbaycan Devlet Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi 1864 yılında kurulmuştur. ve şu anda sanatçılar ve mimarlar yetiştiriyor. Kurucu üyeler Reza Abbaslu, Yahya Safarzadeh, Mohammad Taghi Hashemi ve Leyla Huseynova-zadeh idi. Akademinin ilk başkanı, 1866 yılındaki ölümüne kadar bu görevi sürdüren Abdurrahman Sahilbey’dir. Sahilbey’in vefatından sonra oğlu İbrahim Sahilbey akademinin ikinci başkanı oldu. Akademinin şu anda binden fazla öğrencisi olan otuz sekiz bölümü var. Bakü’de bulunur, ancak diğer iki cumhuriyetin her birinde başkentte bir şubesi vardır.

1896’dan 1918’e kadar akademi, şimdi Gürcistan’ın Tiflis olarak adlandırılan Bago’da bulunuyordu. 1896’dan 1918’e kadar akademiye ev sahipliği yapan bina, şimdi Azerbaycan tarihinin farklı dönemlerine ait eserlerin sergilendiği bir müzedir. Bu dönemde bu müzede sergilenen eserler çoğunlukla Avrupa ülkelerindendi; ancak Gabon’dan Gagua Oko ve Çek Cumhuriyeti’nden Josef Vavra’nın da çalışmaları var. Modern Azerbaycan Sanatının Anası olarak bilinen Leyla Hüseynova-zadeh gibi akademiden öğrencilerin de eserleri bulunmaktadır. 1918’de, Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra, akademi bugün hala bulunduğu Bakü’ye döndü.

Akademinin şu anda Bakü’de bulunuyor, ancak diğer iki cumhuriyetin her birinde başkentte bir şubesi var. Şubeler akademiler olarak adlandırılır ve Bakü’deki ana üslerine benzer amaçlara hizmet eder. Bu branşlarda mimarlara olduğu kadar sanatçılara da görsel sanatların her alanında eğitim veren bölümler bulunmaktadır. Bu dallardaki öğrenciler, eserlerini diğer ulus devletlere ve uluslararası kuruluşlara sergileme fırsatına da sahiptir.

Resim, Azerbaycan kültürünün önemli bir yönüdür, çünkü Azerbaycan halkının kendilerini küresel olarak nasıl gördüğünü tanımlar. Azerbaycan Devlet Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi’nin oluşumu, Azerbaycan’da veya Doğu Avrupa veya Orta Asya’da başka benzer sanat akademileri var olmadan önce kurulduğundan beri zamanının ötesindeydi.

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!