Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan gence devlet üniversitesi bugüne kadar birçok kişinin eğitim hayatlarını istedikleri gibi geçirmelerini sağlamıştır.

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Gence Üniversitesi, Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden oluşuyordu. Sonraki yıllarda Gence Üniversitesi fakülteleri yapısı genişleyerek Fen Bölümü Fen-Coğrafya olarak değişmiştir. Gence Üniversitesi bölümleri öncüsü olan enstitü 1949 yılında kapatılarak, daha kaliteli öğretmenler yetişmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü olarak hizmet vermiştir. 2000’de enstitünün üniversite statüsü kazanmasıyla Gence üniversitesinde okumak isteyenlerin sayısı artmış ve günümüzde Gence Üniversitesi Azerbaycan üniversitelerinde eğitim alanındaki en kaliteli devlet üniversitesi de böylece oluşmuştur.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından sağlanan danışmanlık, karşılama, yerleştirme ve kayıt gibi pek çok hizmetle sizler de Gence üniversitesi bölümleri mezunu olarak dünya genelinde tanınan bir diploma sahibi olabilir, yurtdışında eğitim alarak iş hayatına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Azerbaycan üniversiteleri içinde en kaliteli devlet üniversitesi olarak modern eğitimi anlayışıyla dikkat çeken Gence Üniversitesi fakülteleri, geniş faaliyet imkanlarıyla başarılı bir eğitim süreci geçirmenizi sağlayacaktır. Gence Üniversitesinde okumak isteyenler için ayrıca yurt seçenekleri de mevcuttur.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi güvenilir, kaliteli ve rakipsiz hizmetleri ile yurtdışında Azerbaycan da okumak isteyenlere “tek yetkili” eğitim merkezi olarak danışmanlık yapmaktadır. Yurtdışında Azerbaycan da eğitim almak isteyenlere yaptığı anlaşmalar ile her zaman avantajlı çözümler sunan Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi, ayrıca yurtdışında Türkçe eğitim imkanları da sunmaktadır. Yurtdışında eğitim için daha fazla beklemeyin ve Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi ile iletişime biran önce geçerek kariyer basamaklarını tırmanmaya şimdiden başlayın.

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları

Gence Devlet Üniversitesi yabancı öğrenci kabulü için üniversite giriş sınavı yapmamaktadır. Bu sebeple üniversite bölümleri için taban puan şartı yoktur. Üniversite bölümleri ise şu şekildedir:

Matematik Fakültesi

İlk olarak 1938 yılında Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmuştur. 1994 yılında Bilgisayar bölümü de açılmıştır. Halen “Mühendislik ve Öğretmenlik” olmak üzere iki alanda eğitim yapılmaktadır.
Fakülte bünyesinde 5 bölüm vardır.

Bu bölümler:

Bilgisayar
Analitik Matematik
Uygulamalı Matematik
Cebir ve Geometri
Matematik Öğretimi

Fiziki Bilimler Fakültesi

Bu fakülte 1990 yılında kurulmuştur. Fakültede 5 bölüm vardır.

Bölümler:

Fizik
Genel Fizik
Üretim Esasları
Genel Fen Teknikleri
Moda Tasarım

Biyoloji – Kimya Fakültesi

Fakülte olarak 1990 yılında eğitime başlamıştır. Fakültede 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır.

Bölümler:

Botanik
Anatomi
Kimya
Çevre

Filoloji Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi 1939 yılında kurulan Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümü Filoloji Fakültesi şekline dönüşmüştür.
Fakültede 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır.

Bölümler:

Dünya Edebiyatı
Azerbaycan Dili
Azerbaycan Dİli Öğretimi
Azerbaycan Edebiyatı

Tarih – Coğrafya Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi kurulunca 1939 yılında açılan Tarih Bölümü üniversite bünyesinde “Tarih-Coğrafya” Fakültesi” şekline dönüştürülmüştür.
Fakülte 4 bölümde eğitim vermektedir.
Bölümler:

Genel Tarih
Azerbaycan Tarihi
Coğrafya
Sosyal Bilimler

Yabancı Diller Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi kurulduktan sonra eğitime başlamıştır.
Fakülte bünyesinde 6 bölümde eğitim verilmektedir.

Bölümler:

Leh Dili- Polonya Dİli
İngiliz Dili
Fransız Dili
Alman Dili
Rus Dili
Pratik Yabancı Diller

Eğitim Fakültesi

Yaklaşık 50 yıldır Eğitim Fakültesi olarak eğitim vermektedir. Kuruluş yıllarında İlkokul Öğretmeni yetiştirirken 1996 yılında branş öğretmeni de yetiştirmeye başlamıştır.
Fakültede 5 bölümde eğitim verilmekte ve öğretmen yetişmektedir.

Bölümler:

Genel Öğretmenlik
Berden Eğitimi ve Spor
Psikoloji
Müzik
Eğitim ve Öğretim Esasları

İşletme Fakültesi

Bu fakülte 2007 yılında bağımsız fakülte olarak eğitim vermeye başlamıştır.
Fakültenin 2 bölümü bulunuyor.

• Ekonomi bölümü

• İşletme Bölümü

Üniversite Etkinlikleri;

Konserler

Gezilecek Mekanlar

Azerbaycan’da öğrenci olmak istiyorsanız renkli günler ve geceler sizi bekliyor demektir. Azerbaycanlılar yapı olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem vermektedirler. Bu anlamda birçok festival ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanında Azerbaycan halkı ülkemizin sanatçılarını çok seviyor. Azerbaycan Nokhur Gel Lake, Yeddi Gozel Waterfall,Gabaland, Tufandag Mountain Resort, Gabala Tour Azerbaijan gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi, Ramana Kalesi,Bibiheybet Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ateşgah Tapınağı, Bakü Minyatür Kitap Müzesi gibi eşsiz tarihi mekanlara sahiplik yapmaktadır

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak Ne Kadar?

Azerbaycan üniversitelerinin çoğu Europass Mavi Diploma Eki vermektedir. Bu diploma da Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Aynı zamanda bu üniversitelerin YÖK tanınırlığı olduğu için kolaylıkla ülkemizde denklik alabilirsiniz.

Azerbaycan üniversitelerinde okumak son derece ekonomiktir. 1200$ dan başlayan yurtdışı eğitim fırsatlarıyla Azerbaycan üniversitelerinde tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi popüler bölümlerde lisans eğitimi alabilirsiniz.

Azerbaycanda tıp okumak için puan şartı aranmamaktadır. Lisa diplomanızla Azerbaycan tıp fakültelerinden kabul alabilir Mavi Diploma Eki avantajıyla da kariyerinize Avrupa ülkelerinde devam edebilirsiniz.

#yurtdışındaüniversite #azebaycandaüniversite #gencedevletüniversitesi #azerbaycangencedevletüniversitesi

Puanla
[OY: 11 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!