Azerbaycan’da Yaşam

Azerbaycan’da yaşam şartlarının ülkemiz ile çok benzemesi sebebi ile bu ülke bulunacağınız süre içinde kesinlikle sorun yaşamazsınız.

İçindekiler

Azerbaycan’da Yaşam

Azerbaycan’daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre değişiklikler göstermektedir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarından ve yapılarına göre öğrenciler için yaşam şartları uygundur. Yerleşim alanları bakımından öğrenci kulüpleri, etkinlikleri düzenlenmekte kendi arkadaş gurubunuzu oluşturmak için yararlanabilirsiniz. Kampüs çevreleri uzun geniş çimenlik alanlar, sınırsız her yerden ulaşılabilen internet bağlantıları, öğrenci kulüpleri ve öğrenci etkinliklerini uluslararası öğrenim almaya gelen öğrencilerle değerlendirebilirsiniz.
Birkaç üniversite dışında birçoğunda öğrenci kulüpleri mevcut olmayabilir. Ancak bu demek değil ki burada öğrenci kulübü kuramazsınız.
Kantinleri arkadaş çevrenize göre sizin burayı daha aktif eğlenceli bir yer yapmanız mümkündür.

Okuma salonu, internet merkezi, sağlık merkezi, spor salonu, sağlık hizmetlerinden (dişçilik dahil) ve kütüphaneden yararlanılmaktadır.

“Erişimi merkezi” öğrencilere en modern bilgisayar bilimleri alanlarında ilerleme sağlar. Geniş imkanlara sahip olan Spor Bölümü yürüyüş ve gezi amaçlı kullanabilir. Kafeleri, yemekhaneleri öğrencinin gereksinimleri düşünülerek tasarlanmıştır. Yabancı öğrencilerin eğitim imkânları, araştırma, hizmetler, eğitim ve uluslararası ilişkiler adına tüm dünyadan Amerika, Gürcistan, İran, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Hindistan Kore, Almanya, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkiye’den giden eğitim alan öğrenciler topluluğuna katılarak Türk akraba öğrencileri ile Azeri öğrencilerle geniş çevre edinme imkanını yakalama fırsatı bulacaklardır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!