Azerbaycan Tarihi Güzellikleri

Azerbaycan Tarihi Güzellikleri

Azerbaycan Tarihi Güzellikleri, Azerbaycan’ın tarihi ve doğal güzellikleri saymakla bitmez. Herkes hayatında en az bir kere bu muhteşem...

Azerbaycan Tarihi Güzellikleri

Azerbaycan’ın tarihi ve doğal güzellikleri saymakla bitmez. Herkes hayatında en az bir kere bu muhteşem ülkeye uğramalıdır, yoksa çok şey kaybeder. Dünya üzerinde bulunan benzersiz bir ülkedir. Yurt dışından gelen yabancı turistlerin ve burada üniversite eğitimi almak için gelen öğrenciler tarafından ziyaret edilen tarihi ve doğal güzelliklerinden biraz bahsedelim. Devlet Bayrağı Meydanı, Azerbaycan’a bağlı Bakü şehrinin Bayıl bölgesinde kurulmuş olan Abide’nin etrafı Azerbaycan sokaklarında alışverişin keyfini çıkarmış, evinden çıkarak hava almak isteyen ve derslerine biraz ara vermek isteyen tüm öğrencilerin mutlaka uğradıkları meşhur dinlenme parkıdır. Bu alanda dikili olan bayrak direği; büyüklüğü ile Guinness Dünya Rekorları kitabına geçmiştir. Sizlerde dinlenmek için bu şahane parkı tercih edebilirsiniz.

Ateşgah, Dünya üzerinde iki yerde bulunan Ateşgah’ın anlamı; alevin rüzgârla dansı demektir. Tarihi 1713 yılına dayanan Ateşgah’ın bir benzeri de Hindistan’da bulunmaktadır. Tarihe tanıklık etmiş olan bu eser; yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği tarihi güzellikler arasında bulunmaktadır.

Ashabı-Kehf:

Azerbaycan`a bağlı Nahçıvan da bulunan bu kutsal mekânın şehre uzaklığı sadece 12 km’dir. Dünyadaki nadir tarihi güzelliklerden biridir. Sizlerde içerisine mutlaka girerek yapısını ve coğrafi ortamını mutlaka incelemelisiniz. Ayrıca Ashabı-Kehf’in Kuran-ı Kerim’de de ismi geçmektedir. Azerbaycan’a uğramış iken mutlaka gidilip görülesi diğer tarihi güzellikler ise Minyatür kitap müzesi, Naftalan petrolü, Şeki Han Sarayı, Tarihi Çinar ormanı, İlk Çocuk Müzesi, Erdebil Halısı, Şabalıdyaprak meşe, Eldar Çamı, Balçık volkanları, Gobustan Koruluğu, Neft Taşları, Nahçıvan Tuz Dağı, Uluslararası Muğam Merkezi ve Azıh Mağarası’dır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!