Azerbaycan Dini

Azerbaycan Dini

Azerbaycan’da eğitim almak isteyen kişiler özellikle günlük yaşama adapte olabilmek için Azerbaycan dini veya günlük yaşam şartları..

Azerbaycan Dini

Ortak bir tarihi yapıya sahip olduğumu komşumuz Azerbaycan dini olarak Müslüman kesimin yoğun yaşadığı bir alandır. İki ülke arasındaki kardeşlik bağının gelişmesinin en önemli sebeplerinden biriside aynı dini inanışı paylaşmaktan gelir. Azerbaycan ülkemizin yakın komşularından olduğu için iki ülke arasında bulunan zaman farkı yok denecek kadar azdır. İki ülke arasında saatlerden ötürü oluşabilecek herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır. Saat farkı olarak arada sadece 2 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. İş yaşantısı düşünüldüğünde ülkemizdeki gibi hayat saat sabah 8 de başlamaktadır. Asgari çalışma saatleri ülkemizde olduğu gibi Azerbaycan’da da günlük ortalama sekiz saat civarında bulunmaktadır.

Müslüman Ülke

Bu ülkeye okumak amacıyla gelen Türk öğrencilerin en çok rahat etmesini sağlayan durum ise aynı dini inanış içerisinde olan bir ülkeye gidecek olduklarını bilmeleridir. Azerbaycan dini olarak çoğunluğun Müslümanlığı kabul ettiği ve Müslümanlığı güzelce yaşayan insanlardan meydana gelmektedir. Ülkemiz ve Azerbaycan’ın birbirine yakın iki komşu olmasından dolayı arada sadece 2 saatlik bir zaman fark bulunmaktadır. Saat farkının iki ülke arasında yürütülen işler açısından herhangi sıkıntı oluşturacak bir durumu söz konusu değildir. Bu sebepten ötürü iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde rahatça yürütülebilmektedir. Ülkede bulunan önemli iş adamlarını Müslüman olmasından ötürü Azerbaycan’da çok güzel mimariye sahip bol miktarda cami bulunmaktadır. Müslümanların ibadetlerini rahatça yapabilmeleri için gerçekleştirilmiş bu altyapı oradaki Türk öğrenciler için de öneli bir durumdur.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!