Azerbaycan Camiler

Azerbaycan Camiler

Azerbaycan Camiler, Geçmişimizde birçok ortak noktamız olan Azeri halkı ile kardeşlik bağlarımızın güçlü olmasının bir diğer sebebi..

Azerbaycan Camiler

Geçmişimizde birçok ortak noktamız olan Azeri halkı ile kardeşlik bağlarımızın güçlü olmasının bir diğer sebebi ise aynı dini inanışlara sahip olmamızdan gelmektedir. Müslüman halkın çoğunlukta yaşadığı Azerbaycan camiler anlamında son dönemlerde oldukça önemli çalışmalar yapmıştır. Ülkenin her köşesinde Müslümanların rahatça ibadet edebilmeleri için bulunan camiler ülkenin dini kalitesini yansıtmaktadır.

Azerbaycan ülkemizin yakın komşularından olduğu için iki ülke arasında bulunan zaman farkı yok denecek kadar azdır. İki ülke arasında saatlerden ötürü oluşabilecek herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır. Saat farkı olarak arada sadece 2 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. İş yaşantısı düşünüldüğünde ülkemizdeki gibi hayat saat sabah 8 de başlamaktadır. Asgari çalışma saatleri ülkemizde olduğu gibi Azerbaycan’da da günlük ortalama sekiz saat civarında bulunmaktadır.

Camilerin Restorasyon Çalışmaları

Bu bölgeye üniversite eğitim almak ve ya Azerbaycan ‘ı sadece ziyaret etmek amacıyla giden çok sayıda insanın elde ettiği tecrübelere göre Azeri halkı son yıllarda Azerbaycan camileri konusunda son derece yoğun çalışmalar içeresindedir. Camilerin restore edilmesi ve yenilenmesi gibi birçok çalışma yapılmaktadır. Ülkemiz ve Azerbaycan’ın birbirine yakın iki komşu olmasından dolayı arada sadece 2 saatlik bir zaman fark bulunmaktadır. Saat farkının iki ülke arasında yürütülen işler açısından herhangi sıkıntı oluşturacak bir durumu söz konusu değildir. Bu sebepten ötürü iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde rahatça yürütülebilmektedir. Müslüman iş adamlarının camiler konusunda çok hassas davranması bu konunun önemini göstermektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!