Azerbaycan Baskenti

Azerbaycan Başkenti

Küçük bir coğrafi alan üzerine kurulmuş olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür. Bakü ülkenin en yoğun nüfusuna sahip olan kenti olmakla birlikte her yıl kış ve yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akına uğramaktadır. Dönemsel olarak artık bu nüfus yerel esnafının yüzünü güldürmektedir. Azerbaycan ülkemizin diplomatik ilişkilerinin en iyi durumda olduğu komşu ülkemizdir. Azerbaycan ile Türkiye diplomatik düzeyde birbirlerini kardeş ülke ilan etmiş iki ülkedir. Bu ülkeler arasındaki aktif turizm ağı oldukça yoğundur. Özellikle iki ülke arasındaki yolcu trafiği oluşturan büyük kısım bu ülkeye okumaya giden üniversite öğrencilerinden meydana gelmektedir.

Tercih Edilmesindeki Sebepler

Ülke insanının sıcak tavırları ve ekonomik koşulların bizim ülkemize göre mantıklı oluşu öğrencileri çekmektedir. Bu ülkeye üniversite okumak amacıyla giden birçok öğrencinin yaşamayı tercih ettiği yer Azerbaycan başkenti Bakü’dür. Ülkenin en yoğun nüfusu bu kentte bulunmaktadır. Ülkemiz ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin temeli ortak bir tarihi yapıya sahip olmamızdan kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte aynı dine sahip olma ve diplomatik ilişkilerde iki ülkenin birbirini kollar gibi olan davranışları bu kardeşliği perçinlemektedir. Buraya yaşamaya giden çok sayıda vatandaşımız bu sıcaklığı adaptasyon dönemlerinde gördüklerinden dolayı bu dönemlerini rahatça atlatabilmektedirler. Coğrafi konumdan dolayı Bakü gelişmeye açı bir kenttir. Ülkenin seçkin iş adamları için bu şehir önemli fırsatları bünyesinde barındıran bir alandır. Yurt dışından gelen yatırımcılar içinde aynı durum geçerlidir.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!