Azerbaycan Alişveriş

Azerbaycan Alişveriş

Azerbaycan’da alışveriş kültürü oldukça gelişmiştir. Geniş alışveriş alanları birbirinden özel ve her adım başı önünüze çıkan mağazalar bunun en güzel göstergesidir. Öncelikle, Azeri modasında; genellikle kapalı renklerden oluşan pahalı, kürkler, deriler ve leopar desenli kıyafetler yer almaktadır. Bakü’de en lüks alışveriş merkezi TARGOVİ’dir. Burası, trafiğe kapalı, insanların rahat alış veriş yapmasına ve sonrasına dinlenmelerine olanak sunan, orijinal ve pahalı ürünlerin satıldığı bir merkezdir. Özellikle de Bakü şehir merkezinde alışveriş yapmak ayrı bir tutkudur. Doğunun Paris’i olarak Azerbaycan’ın gösterilmesi, bazı alışveriş mekânlarının Paris’i andırıyor olması, bu söze en güzel kanıt olmaktadır. Azerbaycan’da bulunan alışveriş mağazalarının arasında dünyaca ünlü markalar bulunmaktadır.

Bakü’ nün Diğer Alışveriş Mekanları

Bakü’nün Neftchiler Caddesi başka bir alış veriş semtidir. Tıpkı İstanbul Nişantaşı gibi bir nama sahiptir. Bu semt üzerinde, Micheal Kors, T iffany&Co, Cavalli, dan Dior, Koton ve İpekyol gibi dünya markalarının mağazalarından da alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra alışveriş merkezlerinde alış veriş yapmaktan hoşlanan, alışveriş tutkunları için Park Bulvar ve 28 Mall Bakü’de alışveriş yapılabilecek yerler arasındadır. Azerbaycan’da kadınlarda da erkeklerde de alışveriş bir tutkudur. Hepsi olabildiğince bakımlı ve şık giyimlidir. Bu nedenle bu şehirde yaşarken onlara uyarak alışveriş yapmamak imkânsızdır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!