Azerbaycan Alişveriş

Azerbaycan Alışveriş

Ülke de yaşayan herkes için olduğu gibi öğrencilerin de ilgilerini çeken en önemli konulardan biri de Azerbaycan alışveriş olanaklarıdır.

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan’da alışveriş kültürü oldukça gelişmiştir. Geniş alışveriş alanları birbirinden özel ve her adım başı önünüze çıkan mağazalar bunun en güzel göstergesidir. Öncelikle, Azeri modasında; genellikle kapalı renklerden oluşan pahalı, kürkler, deriler ve leopar desenli kıyafetler yer almaktadır. Bakü’de en lüks alışveriş merkezi TARGOVİ’dir. Burası, trafiğe kapalı, insanların rahat alış veriş yapmasına ve sonrasına dinlenmelerine olanak sunan, orijinal ve pahalı ürünlerin satıldığı bir merkezdir. Özellikle de Bakü şehir merkezinde alışveriş yapmak ayrı bir tutkudur. Doğunun Paris’i olarak Azerbaycan’ın gösterilmesi, bazı alışveriş mekânlarının Paris’i andırıyor olması, bu söze en güzel kanıt olmaktadır. Azerbaycan’da bulunan alışveriş mağazalarının arasında dünyaca ünlü markalar bulunmaktadır.

Bakü’ nün Diğer Alışveriş Mekanları

Bakü’nün Neftchiler Caddesi başka bir alış veriş semtidir. Tıpkı İstanbul Nişantaşı gibi bir nama sahiptir. Bu semt üzerinde, Micheal Kors, T iffany&Co, Cavalli, dan Dior, Koton ve İpekyol gibi dünya markalarının mağazalarından da alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra alışveriş merkezlerinde alış veriş yapmaktan hoşlanan, alışveriş tutkunları için Park Bulvar ve 28 Mall Bakü’de alışveriş yapılabilecek yerler arasındadır. Azerbaycan’da kadınlarda da erkeklerde de alışveriş bir tutkudur. Hepsi olabildiğince bakımlı ve şık giyimlidir. Bu nedenle bu şehirde yaşarken onlara uyarak alışveriş yapmamak imkânsızdır.

Azerbaycan, dünyada ücretsiz toplu taşıma sağlayan tek ülkedir. Bu benzersiz ulaşım sistemi, sakinlerin şehri dolaşmasını kolaylaştırıyor. Ancak toplu taşıma alışverişi kolaylaştırmıyor. Birçok dükkan şehir merkezinin dışında yer alır ve uzun bir yürüyüş veya taksi yolculuğu gerektirir. Çoğu mağaza sadece mesai saatlerinde açıktır, bu da alışveriş yapanları sabahın erken saatlerinde veya akşam geç saatlerde seyahatlerle sınırlar. Bakü’de alışveriş yapanlar, sorunsuz alışveriş için birçok fırsata sahiptir.

Yerel pazarlar, hediyelik eşya ve yiyecek alışverişi yapmak için iyi bir yer sağlar. Çoğu hediyelik eşya dükkanında halı, mücevher ve seramik gibi Azerbaycan eserleri satılmaktadır. Gıda pazarlarında Azerbaycan’ın her yerinden taze meyve ve sebzelerin yanı sıra Türk ve Fars mutfağı satan satıcılar var. Her iki yerel pazar da gece geç saatlere kadar açıktır ve ucuz ürünler bulmak için harika bir yerdir. Birçok alışveriş yapan kişi, mağazalara gitmek yerine doğrudan satıcılardan ürün satın alır. Bu, satıcıların rekabet endişesi duymadan daha yüksek fiyatlar belirlemesine olanak tanır.

Çarşı dükkanları ucuz giysiler, ayakkabılar, ev eşyaları ve daha fazlasını satar. Bu mağazalar, çok daha ucuz olmaları ve daha sınırlı bir seçime sahip olmaları dışında normal mağazalara benzer. Bazı çarşılar, belirli müşterilerden tekrar satın alımlarda indirim de sunar. Müşteriler, çarşı alanından geçerken mağazanın tabelalarına çok dikkat etmelidir.

Alışveriş yapanlar, Bakü’nün pazar alanlarında ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeyi bulabilirler. Çarşılar, mağazaların alamayacağı kadar ucuz mallara sahiptir. Her iki pazar alanı da gece geç saatlere kadar açıktır ve bu saatlerde çok sayıda müşterisi vardır. Yürüme güçlüğü çeken veya çevikliği düşük olan herkes için gezinmesi kolay olan çarşı dükkanlarında daha düşük fiyatlı ürünler bulunabilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!